Adventní trhy v Belgii: ohádková atmosféra, vynikající vafle a horká belgická čokoláda

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17033x

Pro milovníky sladkostí připravují Belgičané nejen o adventu vynikající tradiční vafle, kterých je v nabídce několik druhů. To je ale jen jedno z mnoha lákadel...

1 zájezd na téma: Advent – BelgieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Vánoce v Belgii začínají už 5. prosincem, kdy Sinterklaas (sv. Mikuláš) se svým pomocníkem Zwartem Pietem (Černým Petrem) jezdí od domu k domu a rozdává dárky do připravených zimních bot? Děti mu na oplátku chystají oves a cukr pro jeho koně. 

Už jste přemýšleli o tom, kde si letos užijete atmosféru adventních trhů? Vypravte se před Vánoci do Belgie! Adventní kouzlo belgických měst umocňují nádherná historická centra jako vystřižená z pohádky a o vaše chuťové buňky tu bude dobře postaráno. Pojďte s námi okusit belgickou adventní atmosféru s vůní čokolády!

Tak jako na žádném adventním trhu v Německu nesmí chybět grilované klobásky všech druhů, z belgických předvánočních radovánek se line vůně čokolády… Pralinky, čokoládové ozdůbky, lámané kusy sladké dobroty a hustá horká čokoláda, která vás skvěle zahřeje v chladných dnech. Je známo, že ve výrobě čokolády jsou Belgičané skuteční mistři, a před Vánoci se o tom můžete přesvědčit na vlastní kůži.

Tradiční vafle  dva druhy a harmonie chutí

Ochutnejte pravé belgické vafleOchutnejte pravé belgické vafle

Pro milovníky sladkostí připravují Belgičané také vynikající tradiční vafle, kterých je v nabídce několik druhů. Bruselská vafle je z nadýchaného těsta a můžete si ji dát jen tak s cukrem nebo si na ni naložit čerstvé jahody či banány, šlehačku, Nutellu, kompotovaná jablka a nepřeberné množství dalších ingrediencí.

Lutyšská vafle má nepravidelný tvar a je máčená ve sladkém sirupu z třtinového cukru a skořice, který je silně návykový. Tzv. Stroopvafels jsou balené kulaté oplatky slepené sladkou náplní, které se dají koupit v supermarketech a přivézt domů jako sladký suvenýr.

Hranolky a mořské plody? I ty patří na vánoční trhy

Kotlík mořských plodů a křupavé hranolkyKotlík mořských plodů a křupavé hranolky

Pokud vás sladké pochoutky nelákají, vyzkoušejte třeba speciality z mořských plodů, které ani na vánočních trzích nesmí chybět. A co teprve belgický vynález, hranolky! Ano, hranolky údajně skutečně vznikly právě v Belgii a spojení „french fries“ prý vypustili do světa za války Američané, kteří si francouzsky mluvící Belgičany spletli s Francouzi.

Hranolky tu mají silné, křupavé, fritují je nadvakrát a variace omáček, které si k nim můžete dát, je nepřeberná. Kari omáčka, arašídová omáčka, vývar z garnátů, česneková omáčka nebo prostě hranolky na klasický způsob  „à la nature“  se solí a majonézou.

Zkrátka o vaše chuťové vjemy bude na adventních trzích v Belgii dobře postaráno. Co vás na nich čeká dalšího a do jakých belgických měst se před Vánoci vypravit?

Advent v Bruselu: Vánoční kouzlo belgické metropole se zábavou pro malé i velké

Adventní BruselAdventní Brusel

Bruselské adventní trhy mají oproti trhům v jiných metropolích tu výhodu, že je na nich únosné množství lidí. To znamená, že si můžete užít předvánoční atmosféru bez mačkání v davu. V Bruselu před Vánoci vyrostou malebná adventní městečka se stánky s různými pochutinami, originálními dárky a řemeslnými výrobky hned na několika místech.

Každoročně najdete adventní trh na náměstí Grand Place se siluetou impozantní radnice a krásně nazdobenou vánoční jedlí. Trhy se konají také na náměstí u kostela St. Catherine, na nějž bývají po setmění navíc promítány nejrůznější světelné show. Nadto je symbolem bruselského adventu velké ruské kolo a kluziště.

Čtení: Zájezdy do Belgie – srovnání a doporučení

Advent v Bruggách: Pohádkové Vánoce s nádechem středověku

Adventní BruggyAdventní Bruggy

Bruggy jsou jednoduše ideálním místem pro pohádkovou vánoční atmosféru. Malebné středověké uličky protkané romantickými kanály, starobylé kočáry tažené koňmi, představení v historických kostýmech… Bruggský adventní trh na ústředním náměstí Grote Markt patří k těm nejpitoresknějším, jaké si dovedete představit.

Navíc tady najdete spoustu stánků také v přilehlých úzkých uličkách. A po procházkách a nákupech můžete třeba sednout na loďku s hrníčkem něčeho na zahřátí a užít si plavbu po kanálech za setmění, kdy se město rozzáří všemi světly. Zkrátka Vánoce jako v pohádce!

Advent v Antverpách: Ideální místo pro nákupy vánočních dárků

Adventní AntverpyAdventní Antverpy

Antverpy nabízejí četné nákupní možnosti. Druhé největší město Belgie je metropolí módy a nakupovat se tu dá skutečně skvěle. Na hlavní nákupní zóně Meir najdete desítky obchodů všech druhů a budete tak moci sehnat originální dárky, které potěší vaše blízké.

Až budete mít nákupů dost, můžete se vydat do nádherného historického centra města, kde vás čekají adventní trhy hned na čtyřech místech! Užijte si předvánoční atmosféru v Belgii, třeba během našeho adventního zájezdu!

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 5 zájezdů

Adventní Belgie

Prožijte advent v Belgii

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Belgie na téma: Advent

Zájezdy do Belgie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/adventni-trhy-v-belgii/Doporučujeme z Belgie

Nejnovější z BelgieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024