Svět čokolády zažívá malou revoluci! Na trh přichází zbrusu nový druh – rubínová čokoláda

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 9. 2017 • Přečteno 4823x

Kvalitní čokolády není nikdy dost. Přesně to si říkáme, když během jednoho dne rozbalujeme už druhou tabulku hořké čokolády. Nyní je ale čas vyzkoušet něco nového a objevit lahodnou chuť rubínové čokolády!

46 zájezdů na téma: Gurmánské zážitky Zobrazit zájezdy

Víte, že...

Jeden kávovník musí růst zhruba rok, aby vyprodukoval dost kakaových bobů k výrobě čtyř běžných tabulek čokolády. 

Zvědavost dává člověku chuť objevovat. Vždy ho zavede o kousek dál. A je to právě zvědavost, díky které byl po více než 80 letech stvořen zcela nový druh čokolády. Jen před několika málo dny totiž představila švýcarská firma Barry Callebaut světu svou rubínovou čokoládu. Hledáte-li způsob, jak si trochu osladit život, je tato novinka přesně to pravé pro vás.     

Naprosto unikátní barvu propůjčují rubínové čokoládě červené kakaové boby z Pobřeží slonoviny, Ekvádoru a Brazílie. Své typické zabarvení však boby získávají až při zpracování. Výsledná čokoláda, jež měla svou světovou premiéru v Číně, má pak starorůžovou barvu. Do běžného prodeje se tato stoprocentně přírodní pochoutka dostane zhruba za rok.

Při náročné výrobě sladké novinky spojily své síly skutečné špičky – renomovaní vědci z Jacob University v Brémách a vyhlášení výrobci čokolády. Vytvoření čtvrtého druhu čokolády jim zabralo více než třináct let.

Ve třicátých letech minulého století si mohli milovníci čokolády vůbec poprvé smlsnout na bílé čokoládě od švýcarského Nestlé. A dnes – po více než osmdesáti letech – mají možnost okusit čokoládu, v jejíž chuti dominují tóny vyzrálého lesního ovoce. Ale pozor, pro její lahodně jemnou a ovocnou chuť snadno ztratíte hlavu!     

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Gurmánské zážitky

Objevte ráj gurmánů

Vyberte si jeden z našich 46 zájezdů na téma: Gurmánské zážitky

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 7. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/svet-cokolady-zaziva-malou-revoluci-na-trh-prichazi-zbrusu-novy-druh-rubinova-cokolada/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024