Byl Ježíš Kristus Japonec? Ve vesničce Shingo, kde údajně žil a zemřel, tomu věří!

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 30. 10. 2019 • Přečteno 3532x

Teorií o tom, kde byl Ježíš pohřben, existují tisíce. Jako nejvýstřednější se ale zdá ta, která krom jiného tvrdí, že na kříži zemřel Ježíšův bratr Isukiri.

Vyberte si z našich zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Určitě vás překvapí, že v tak daleké zemi, jako je Japonsko, kde je hlavním náboženstvím buddhismus a šintoismus, dostal výklad bible jiný rozměr. Právě v malé vesnici Shingo v roce 1936 muž jménem Wado Kosaka nalezl úžasný objev… Našel Ježíše! Někteří lidé skutečně věří, že zde Ježíš Kristus žil i zemřel. Jak to tedy doopravdy bylo?

Proč a jak přišel Ježíš do Japonska? 

V celém okolí dominují tyto nápisyV celém okolí dominují tyto nápisy

Na severu Japonska v prefektuře Aomori se nachází malá vesnice Shingo, na první pohled na ní není nic zajímavého. Alespoň ne do doby, než spatříte cedule s nápisy „Tomb of Jesus“ neboli „Ježíšova hrobka“.

Podle průzkumů Wada Kosaka Ježíš Kristus nezemřel na kříži v Golgotě. Poprvé se do Japonska podíval ve svých 21 letech a předával tu své učení celých 12 let.

Následně se vrátil do Judeji, aby v kázání pokračoval i zde. Lidé ale jeho slova nepřijímali a poté, co byl zajat Římany, byl tajně vyměněn a jeho místo na kříži zaujal jeho bratr Isukiri, zatímco Ježíš uprchl přes Sibiř do provincie Mutsu v severním Japonsku.

Poklidný rodinný život na vesnici

Když se Ježíš usadil v Shingu, stal se obyčejným farmářem na rýžovém poli a měl dokonce tři děti s místní ženou, než zemřel z přirozených příčin ve věku 106 let. Současní obyvatelé vesnice jsou prý potomky jeho svaté krve.

Samotná hrobka Ježíše Krista sedí na vrcholu kopce a je skutečným pohřebištěm s velkým křížem tyčícím se na vrcholu. Vedle toho se říká, že další podobný kopec ukrývá Isukiriho ucho a vlasy Panny Marie jako relikvie.

I kdybychom přijali tento příběh za pravdivý, poněkud ironickou otázkou zůstává, jakou oběť Ježíš Kristus položil, aby vykoupil lidstvo z jeho hříchů? Nejvyšší oběť by tak podle teorie Wada Kosaka položil namísto Ježíše jeho bratr Isukiri. Neznamenalo by to poměrně velkou změnu v celých základech křesťanství?

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Objevitel vesmíru i duchovna

Údajná hrobka Ježíše KristaÚdajná hrobka Ježíše Krista

Nejen že Wado Kosaka našel zmínky o Ježíši v Japonsku, ale ve stejném městě dokonce našel pyramidy, o kterých tvrdil, že jsou mnohem starší než ty egyptské. Později se proslavil jako kosmoarcheolog, který se pokusil kontaktovat mimozemšťany přes živé vysílání.

Přítomnost Ježíše Krista je dokládána japonskými rukopisy, údajně přeloženými asi před dvěma tisíci lety. Reprodukce dokumentů je vystavena v nedalekém Ježíšově muzeu, ale dílo je stále považováno za podvrh.

Navzdory tomu, jak se příběh zdá být výstřední, mnozí věřící poukazují na variace řeči, zvyků, a dokonce i na barvu očí u vesničanů v Shingu jako na důkaz vlivu Ježíše mezi lidmi.

Místo se stalo turistickou atrakcí nejen pro křesťany, a to právě jen díky této konspirační teorii. Jednou za rok sem jezdí lidé, aby uctili památku Ježíše, ovšem ani tento obřad není veden v křesťanském duchu, nýbrž v místním náboženství šinto. 

Ač je důkazů o Ježíšově pobytu v Japonsku mnoho, většina lidí bere toto místo s velkou rezervou. Není divu...

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/byl-jezis-kristus-japonec/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024