Co byste řekli na malé pařížské dobrodružství? Nechte se v parfumerii Memo ovanout vůní cizích zemí

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 12. 2017 • Přečteno 2670x

Paříž skrývá řadu míst, která jsou pohlazením každé kreativní a cestovatelské duše. Jedním z nich je i parfumerie Memo. Stačí jen vstoupit a nechat okolo sebe rozproudit řeku cestovatelských snů a vzpomínek.

Vyberte si z našich 39 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že…

V úzké ulici Cambon, kde parfumerie Memo sídlí, si ve 20. letech minulého století zřídila svůj ateliér také Coco Chanel. V čtyřpatrové budově s čp. 31 měla své couture studio, butik i reprezentační byt, provoněný legendárním parfémem Chanel 5.

Zavřete oči. Cítíte stále tu vůni exotických květin s tóny koření a santalového dřeva, která se vám ve vzpomínkách spojuje s toulkami po Orientu? Nenechte si ten pocit vzít ani po návratu z cest. Představte si parfém, který vzpruží vaši paměť a rázem vás přenese zpět do cizích krajů. A jestli existuje místo, kde vás na takovou cestu kolem světa vezmou, pak je to s neochvějnou jistotou právě parfumerie Memo v Paříži.

Když ucítíte zvláštní povědomou vůni, rázem se přenesete v čase nazpět a znovu okusíte něco z atmosféry starých známých míst. Cítíte, jako byste znovu zažívali tentýž okamžik. Právě čich totiž dokáže nejlépe ze všech smyslů vyvolávat vzpomínky na prožité události.

Své o tom vědí i Clara a John Molloyovi, majitelé parfumerie Memo (z angl. memories = vzpomínky), jejichž unisexové parfémy jsou inspirovány četnými cestami po světě. Byť Clara pochází ze španělské Andalusie a John vyrůstal na irském venkově, oba spojuje vášeň pro nejvoňavější město světa Paříž, cestování a parfémy. Parfémy podle nich dokážou vzbuzovat stejné vzrušující pocity jako cestování.

Celé to začalo, když se Clara pustila do psaní knížky „22 parfumérů“ o nejkreativnějších parfumérech („nosech“). V té době se také poprvé setkala s uznávanou parfumérkou Aliénor Massenet, která pro Memo stvořila parfémy připomínající luxusní voňavé pohlednice unikátních turistických cílů. Parfémy z kolekce Les Echappées (Úniky) vás okamžitě přenesou do Lalibely v Etiopii, k horskému jezeru Inle v Myanmaru, do Granady ve Španělsku…

Návštěva parfumerie Memo, která oslavila kulaté 10. narozeniny, je však dobrodružství samo o sobě. I z jednoho přivonění se tu může stát láska na celý život. Typickou ingrediencí parfémů je vzácná myrhová pryskyřice, která se spolu s jinými vonnými pryskyřicemi používá také do kadidlových směsí.  

Kde a kdy?

24 Rue Cambon, 1. obvod v Paříži; Otevřeno je od pondělí do soboty: 10–19 h.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 39 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. května



URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/co-byste-rekli-na-male-parizske-dobrodruzstvi-nechte-se-v-parfumerii-memo-ovanout-vuni-cizich-zemi/



Doporučujeme z Francie

Nejnovější z Francie



Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024