Pařížské oslavy 226. výročí dobytí Bastily proběhly i tentokrát ve znamení zábav a bujarého veselí

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9735x

I letos se v Paříži tančilo a slavilo až do ranních hodin! 14. července Francouzi hrdě oslavili den dobytí Bastily!

Vyberte si z našich 29 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že…

Ohňostroj rozzáří nebe Paříže pouze dvakrát ročně? Kromě oslav dne dobytí Bastily je to také během pověstných oslav vinobraní (vždy v sobotu, druhý říjnový víkend). Tradiční novoroční ohňostroj Paříž zakázala.

Národní den Francouzů (La Fête Nationale), který společně slaví děti i dospělí, každoročně připadá na 14. červenec. Pro Francouze je výročí dobytí Bastily jedinečnou příležitostí k pompézním oslavám i k projevům národní hrdosti ve všech podobách.

Nejbujařejší oslavy probíhají již tradičně v Paříži, kde také propukla Velká francouzská revoluce. I letos se ve městě nad Seinou tančilo a slavilo až do ranních hodin!

Program oslav byl i letos velmi pestrý! Vše odstartovalo v 10:00 slavnostní vojenskou přehlídkou na nejznámější ulici v Paříži, Avenue des Champs-Élysées, které se zúčastnil i francouzský prezident François Hollande. Během přehlídky nad hlavami přihlížejících proletěly stíhačky, které na obloze vytvořily ohromnou francouzskou trikolóru.

Jen stěží byste našli pařížský obvod, v němž by se v noci na 14. července nekonaly oblíbené hasičské bály, známé také jakoLes bals des pompiers“. První tancechtiví hosté se na improvizovaném parketu v pařížských kasárnách objevují hned po západu slunce a pak tančí až do brzkých ranních hodin. Vstupné je vždy pouze symbolické a slouží na podporu hasičských záchranných sborů. Také nábřeží Seiny letos ožilo mezigeneračními tančírnami pod širým nebem.

Oslavy se po všech stránkách náramně vydařily, ale to nejlepší si Paříž schovala až na samotný závěr! Přesně hodinu před půlnocí vypukl u Eiffelovy věže velkolepý ohňostroj se vší parádou! Potemnělé pařížské nebe se rozzářilo na víc než půl hodiny. Téma letošního ročníku znělo: Paříž vítá svět“. Tak, oslnivá Paříži, dodatečně vše nejlepší! 

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 2 zájezdů

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pariz-oslavila-226-vyroci-dobyti-bastily/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FranciePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2021