Chcete cestovat v čase a stát se svědkem událostí, které hýbaly Paříží roku 1628? Víme, jak na to!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 16. 5. 2017 • Přečteno 3839x

Pokud se ocitnete na nábřeží Seiny v Paříži, určitě si udělejte čas a díky speciálnímu virtuálnímu dalekohledu se nechte přenést do Paříže roku 1628…

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Břehy řeky Seiny jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Do historie se Seina zapsala například i tím, že přepravila tělo Napoleona či sochu Svobody.  

Prý vám neustále dáváme nějaké tipy, rady a návody na to, co vidět a zažít v Paříži. Dáváme. Ale tentokrát vás do hlavního města romantiky, historie a módy zveme hlavně proto, aby se z vás na okamžik stali cestovatelé v čase. Stačí vyzkoušet speciální dalekohled na nábřeží Seiny, který vás virtuálně přenese do Paříže 17. století.

Naplánujte si volný den a brouzdejte se křivolakými uličkami plnými kaváren,ve 4. obvodu narazíte na speciální dalekohled umístěný hned vedle Arcolského mostu (Pont d’Arcole), jenž spojuje pravý břeh u Pařížské radnice a ostrov Cité. Stačí jediný pohled do tohoto cestovatelského stroje času a z nábřeží Seiny se záhy přenesete do Paříže roku 1628.

Na bázi virtuální reality vám Timescope bezplatně zprostředkuje doslova procházku minulostí. Rázem zjistíte, jak vypadalo místo, na němž právě stojíte, před několika stovkami let. Virtuální cestovatel v čase si nejprve sám zvolí požadovaný jazyk přístroje, nastaví si brýle (určeny jsou pro děti od 6 let) do požadované výšky a pak už se jen ponoří do 360º virtuální reality.

Pravdivost všech výjevů posuzovali historikové, a tak spatříte, jak ve středověké Paříži skutečně vypadalo Radniční náměstí (Place de l’Hôtel-de-Ville), jak přilehlé mosty, budete sledovat, jak posádky lodí nakládají zboží, uvidíte elegantní kočáry namísto Citroënů… Ještě větší autenticitu videa pak zajistí štěbetající říční ptáci, pokřikující obchodníci… Tento jedinečný projekt je součástí inovací, které přineslo uzavření pravého nábřeží řeky Seiny pro automobily. Postupně tu tak mohou vznikat nové kavárny, cukrárny, restaurace a zahrady.    

První zařízení tohoto typu bylo instalováno na Náměstí Bastily (Place de la Bastille), kde si za 2 eura můžete prohlédnout, jak místní vězení vypadalo mezi lety 1416 a 1789, v noci před začátkem Francouzské revoluce. 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/chcete-cestovat-v-case-a-stat-se-svedkem-udalosti-ktere-hybaly-parizi-roku-1628-vime-jak-na-to/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024