Kam na skvělou kávu v Paříži? Přijměte pozvání na kávový dýchánek s výhledem na Louvre

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6936x

Tohle je něco pro fajnšmekry! Spojte návštěvu Louvru s posezením v nedávno zkrekonstruovaném Café Mollien. Vychutnejte si lahodný drink i skvělý výhled na slavnou skleněnou pyramidu...

19 zájezdů na téma: Umění – PařížZobrazit zájezdy

S příchodem zimních měsíců se turisté i sami Pařížané stahují do stylových restaurací, barů a kaváren. A když už jsme u kaváren, do jedné z nich bychom vás rádi pozvali. Návštěva Café Mollien v samém srdci Paříže je totiž ryze smyslovým zážitkem. Noblesní interiér navíc nedávno prošel důkladnou rekonstrukcí a výsledek rozhodně stojí za vidění. 

Příjemné posezení v Café Mollien může být dalším důvodem, proč po čase zase navštívit Louvre. Po měsíc trvající rekonstrukci, kterou má na svědomí francouzský designér Mathieu Lehanneur, byl odhalen její klasický interiér ve zcela novém a modernějším hávu.

Kavárna o rozloze 150 m2 sídlí v Denonově křídle Louvru, kde je soustředěno italské, španělské a francouzské malířství. Svým hostům s potěšením servíruje ke kávě také neuvěřitelný výhled k Tuilerijským zahradám a oblouku Arc de Triomphe du Carroussel.

Mathieu Lehanneur při své práci prokázal cit pro spojení starého a novéhoMathieu Lehanneur při své práci prokázal cit pro spojení starého a nového

Originálním prvkem interiéru se staly polstrované dřevené lavice umístěné pod vysokými arkýřovými okny, které čekají na hosty v tiché společnosti matného bílého nábytku a 10 metrů dlouhého mramorového baru. Jediným barevným akceptem interiéru, jinak prostoupeného zemitými barvami a přírodní kresbou mramoru, je růžové osvětlení v podobě průsvitných vajec, visících na 4,5 metrů vysoké konstrukci z broušené mosazi a akrylátu.

Terasa kavárny je jedinečným místem, kde si spolu s lahodným koktejlem můžete vychutnat i pohled na slavnou skleněnou pyramidu. A kdyby vám mezi vším tím uměním vyhládlo, dejte si třeba tradiční slaný koláč zvaný quiche. Za čas budete moci zhřešit i něčím sladkým od uznávaného mistra cukráře Philippa Urraca. Takže pokud vám vyjde výlet do francouzské metropole, tuhle kavárnu rozhodně nevynechejte!

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy za Uměním do Francie (Paříž)

Francie (Paříž)

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Paříže na téma: Umění

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. listopadu

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 46 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd již 9. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kam-na-skvelou-kavu-v-parizi-prijmete-pozvani-na-kavovy-dychanek-s-vyhledem-na-louvre/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FranciePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023