Co musíte v Dánsku vidět: Hamletův hrad, Legoland nebo ostrov Aero

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 26140x

Vše, co musíte v Dánsku vidět a navštívit

Vyberte si z našich 6 zájezdů do DánskaZobrazit zájezdy

Protože památek, přírodních krás a zábavy je v Dánsku tolik, že nemáte šanci za průměrně dlouhou dovolenou objevit všechno, tak tento článek přináší alespoň výběr toho nejzajímavějšího. Začněte třeba památkami.

Bohatá historie, od Vikingů po námořní velmoc, zanechala v Dánsku stopy skoro všude a zájemci o dějiny si tu přijdou na své. Začneme-li chronologicky, prvními obyvateli byli právě Vikingové. O jejich stylu života se nejvíce dozvíte v muzeích.Nejznámější jsou v městě Roskilde a v Ribe.

Město Ribe je další „povinnou zastávkou“, protože je dánským nejstarším městem. Z doby založení (1228) se dochovaly jen zbytky hradu, ale i tak můžete navštívit třeba katedrálu s vyhlídkou nebo se jen projít centrem města s úzkými uličkami a hrázděnými domky.

Středověkou památkou je i hrad Kronborg, který proslavil Hamlet. Z pozdější doby se hlavně díky tradici království hojně navštěvují zámky. Nejznámější jsou v Kodani, třeba známý Amalienborg, veřejností zvlášť vyhledávaný Fredensborg (je stále v majetku královské rodiny, která ho občas navštěvuje) nebo neuvěřitelně dokonalými zahradami obklopený Frederiksborg.

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč jet do Dánska: úžasná příroda, kultura a design v zemi, kde jsou lidé nejšťastnějšíPřečíst

Dánskem s dětmi

Zábavní park Tivoli nadchne všechny věkové kategorieZábavní park Tivoli nadchne všechny věkové kategorie

Poznávací zájezdy a dovolené se s dětmi zpravidla mění v horor. Na sáhodlouhé výčty panovníků a dat a muzea plných vitrín v Dánsku rychle zapomenete. Dánové už pochopili, jak dětem zábavnou cestou předat informace a interaktivními muzei jsou světově proslulí.

Takové jsou v Dánsku muzea v podstatě všechna, ale ty nejznámější jsou: Námořní muzeum v Ejsbergu (repliky přístavu, otevřené lodě různých druhů, vše připravené do posledního detailu), už zmíněná muzea Vikingů (vyzkoušíte si dobové oblečení a zbraně, způsob lovu, repliky lodí a obydlí), muzeum železnice v Odense (desítky zrekonstruovaných vagonů a mašinek, projížďka drezinou na váš vlastní pohon, PC hry s železniční tematikou), kodaňské Believe or not (zábavná sbírka kuriozit a vtipných věciček), muzeum o ponorce v Nakskově (poněkud depresivní pohled do dobově zařízené ruské ponorky).

Zábavní parky

Den v Legolandu si užijí jak děti, tak i dospělíDen v Legolandu si užijí jak děti, tak i dospělí

Legoland zná každý, kdo někdy držel nebo kupoval přitažlivé stavebnice barevných kostiček. Nachází se u města Billund a opravdu stojí za návštěvu. Den (minimální čas na projití všech atrakcí) si užijí téměř jakkoliv staré děti, ale i dospělí, protože tvůrci mysleli i na ty nejmenší.

Tradicí je známé kodaňské Tivoli (pozor, vstup na jednotlivé atrakce se platí zvlášť). Menších zábavních parků najdete v Dánsku více, zpravidla se jedná o komplex s atrakcemi všeho druhu, od volného pádu, přes horskou dráhu až po vláčky pro bojácné. Často jsou parky kombinovány i s aquaparky.

Z jiného soudku je pak Safari park Knuthenborg, nedaleko města Maribu. Projíždíte tu autem přímo mezi zvířaty a pohladit si můžete i velblouda nebo lamu. O místním hřišti prohlašují, že je v Dánsku největší a do dětských let se tu vrátí i dospělí.

Čtení: Zájezdy do Dánska – srovnání a doporučení

Pro dobrodruhy a objevitele

V muzeu Vikingů uvidíte i dochované loděV muzeu Vikingů uvidíte i dochované lodě

Pokud patříte mezi ty, kteří nejvíce ocení krásnou krajinu, jste v Dánsku správně. Hlavním prvkem krajiny je tu moře a vítr. Krásným výletem může být objevování některého z mnoha ostrovů, známý je třeba ostrov Aero.

Na větším ostrově Mon jsou překrásné bílé křídové útesy Stevens Klint, pod kterými je pláž s pazourky, které se stávají neobvyklými suvenýry.

Jestli chcete víc, než jen zastávky na focení při projíždění okolo nějakého pěkného místa, tak využijte možnosti půjčit si kolo a prozkoumat kus této krásné země trochu víc a hlavně v klidu.

Dánsko

Objevte půvaby Kodaně

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Dánska

Zájezdy do Dánska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/co-musite-v-dansku-videt-a-navstivit/Doporučujeme z Dánska

Nejnovější z DánskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024