Jeden z největších vinařských svátků je na spadnutí! Le Beaujolais Nouveau est arrivé!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6002x

Na stoly ve Francii i v zahraničí míří opět po roce Le Beaujolais Nouveau – nejslavnější mladé víno na světě. Necháte se svést jeho jedinečnou chutí?

Vyberte si z našich 39 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Každý třetí listopadový čtvrtek je dnem, kdy Francouzi zapomenou na své stížnosti na vysoké daně, nekulturní Američany, politiky, nevděčné taxikáře, stávky a všechny malé i velké starosti každodenního života. Podle tradice je to den takřka sváteční! Na stoly ve Francii i v zahraničí totiž míří Le Beaujolais Nouveau – nejslavnější mladé víno na světě. Necháte se svést jeho jedinečnou chutí?   

Le Beaujolais Nouveau – mladé, svěží víno nafialovělé barvy pochází ze slavné vinařské oblasti Beaujolais severně od francouzského města Lyon. I v roce 2015 mají místní důvod k radosti, letošní ročník se totiž náramně vydařil!

Podle tradice se i v tomto roce začne přesně o půlnoci ze středy 18. listopadu na čtvrtek 19. listopadu po celém světě popíjet víno z purpurově zbarvené odrůdy hroznů Gamay.

Jedni nové beaujolais až zbožně uctívají, druzí se mu vysmívají a jsou i tací, kteří ho považují jen za geniální marketingový tah. Ale takový už je osud hvězd

Jestli někdo nové beaujolais opravdu miluje, pak jsou to Japonci a Američané, kteří ho po Francouzích vypijí nejvíce na světě. Japonci ve své vášni zašli dokonce tak daleko, že se s oblibou koupou v lázni plné tohoto lahodného moku. Navíc mají tu čest popíjet oblíbené beaujolais ještě o 8 hodin dříve než netrpěliví Francouzi. Většina lahví však i letos skončí na francouzských stolech.  

Beaujolais vám bude chutnat nejlépe v útulném francouzském bistru s kvalitně připraveným jídlem.

Vyrazte do země galského kohouta, usaďte se ke stolu s tradičním červenobílým károvaným ubrusem, lyonskou klobáskou a skleničkou nového beaujolais na něm, zaposlouchejte se do zvuků harmoniky a jen tak si užívejte kouzlo podzimní Francie!     

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 39 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jeden-z-nejvetsich-vinarskych-svatku-je-na-spadnuti-le-beaujolais-nouveau-est-arrive/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024