Jste připraveni zažít pravé gastronomické orgie v Paříži? Na scénu přichází největší restaurace v Evropě

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 5. 7. 2018 • Přečteno 1371x

Nejen restaurace a koktejlový bar, ale i ráj designu a umění. V plánu jsou tu různorodé kulturní aktivity, včetně živých koncertů, DJ večírků, výstav, přehlídek pouličního umění, letních festivalů, filmových projekcí…

Vyberte si z našich 47 zájezdů do FrancieZobraz zájezdy

Tip pro vás…

Ve svém portfoliu má řetězec Big Mamma i skvělý podnik ve čtvrti Batignolles – Mamma Primi. Vyzkoušet byste tu rozhodně měli ručně vyráběné černé agnolotti (plněné těstoviny – taštičky) se 78% kakaem.  

V Paříži nenajdete jen nejznámější francouzskou katedrálu Notre-Dame, muzeum Louvre či monumentální Eiffelovu věž. Řeč je o restauracích všech myslitelných kuchyní. Bonusem navíc je pak setrvalý nárůst nových trendy podniků. Tentokrát vás vezmeme do historické Freyssinetovy haly, kde se přednedávnem usídlila největší evropská restaurace. Těchto 4500 m2 vás dostane až do nebe.    

V nejnovějším hotspotu Paříže si odteď dávají sraz všichni gurmáni, labužníci a milovníci dobrého jídla. Slavný tým Big Mamma tu totiž otevřel svou další italskou restauraci v Paříži s názvem La Felicità. Jak již název naznačuje, dobré jídlo je zdrojem stálých radostí, a tady vás navíc naučí tuto vášeň užívat k vlastnímu štěstí.

První restauraci založili Tigrane Seydoux a Victor Lugger teprve v roce 2015. A pouhé tři roky nato vášní pro bezchybně připravené italské jídlo nakazili celou Paříž. Zkusíte raději neapolskou pizzu, čerstvé těstoviny nebo domácí koktejly? Je to jedno, protože vše je připraveno ze 100% italských čerstvých surovin té nejvyšší kvality.

Nejmladší přírůstek k zavedené síti restaurací byl otevřen v historické Freyssinetově hale z roku 1927. Ta původně sloužila k překládání nákladu mezi kamiony a nákladními vlaky a byla propojena s železnicí a nádražím gare dʼAusterlitz. Od roku 2012 je chráněna jako historická památka.

Obsluhu, která by vám přinesla plný talíř, tady ale nečekejte. Sami se rozhodnete, ve které části haly se usadíte a co si dáte. V tratorii si můžete pochutnat na čerstvých těstovinách, v pekárně na křupavé a uvnitř nadýchané foccacie, v baru s mořskými plody na ústřicích… V nabídce najdete i kavárnu v neapolském stylu. Těšte se na koncert chutí a vůní i pravou italskou pohodu ve Francii.

Kde?

Ve 13. obvodu na adrese Boulevard Vincent-Auriol č. 55

Kdy?

Otevřeno je 7 dní v týdnu

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 47 zájezdů do Francie

Zobrazit aktuální zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd již 13. prosince

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 37 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jste-pripraveni-zazit-prave-gastronomicke-orgie-v-parizi-na-scenu-prichazi-nejvetsi-restaurace-v-evrope/

Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!