Podzimní zájezdy: koktejl exotiky, gigantické krásy a osmého divu světa

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10114x

Výběr podzimních zájezdů

Vyberte si z našich zájezdů na TenerifeZobrazit zájezdy

Proč dávat zájezdům okázalé názvy, když stačí jednoduše říct, že vám nabídneme to nejlepší! Pojeďte s námi objevovat to nejlepší z arabské Dubaje, tureckého Istanbulu, portugalské Madeiry nebo ostrova Tenerife. Vše letecky v klimaticky nejpříznivějším období roku.

Cestovní kancelář Radynacestu.cz pro vás připravila tři novinky pro rok 2014 – poznávací zájezd na Madeiru, Tenerife a do Dubaje. Žádané podzimní destinace doplňuje stálice mezi metropolemi – turecký Istanbul. V době, kdy ve většině domácností pomalu šednou vzpomínky na letní dovolenou, můžete sbalit kufry a vyrazit s námi za poznáním. Po pár hodinách letu se ocitnete v jiném světě plném krás. Přitom podzimní klima je pro návštěvu exotiky ideální. Nebudete se potit ani mrznout a na záda vám nebudou dýchat tucty dalších turistů.

A na co se s námi můžete těšit?

1. Madeira: Nejzelenější scenérie Evropy

Tropická zahrada na ostrově MadeiraTropická zahrada na ostrově Madeira

Vydejte se s námi na výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější nejen z Madeiry, ale i hlavního města Portugalska – Lisabonu. Projedete se žlutou historickou tramvají č. 28, ochutnáte slavné belémské koláčky nebo můžete navštívit největší oceanárium v Evropě. Město protknuté námořní historií však nabízí mnohem víc.  

Na věčně zeleném ostrově Madeira, kde se před vámi otevře úžasná přírodní scenérie v každém ročním období, se zase podíváte na vyhlášený květinový trh, navštívíte lávové jeskyně, Údolí jeptišek a navíc ochutnáte atmosféru slavnosti kaštanů. 

Věděli jste že...

Madeira je vlastně souostroví a jedinými obydlenými ostrovy jsou právě hlavní ostrov Madeira a Porto Santo? 

Čtení: Zájezdy do Turecka – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy na Madeiru – srovnání a doporučení

2. Dubaj: Perla arabského světa

Ráj největších, nejdražších a nejkrásnějších staveb - DubajRáj největších, nejdražších a nejkrásnějších staveb - Dubaj

Nevšední zážitky vás čekají na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého se seznámíte s tím nejlepším z Dubaje. Uvidíte hned několik světových „nej“ – nejluxusnější hotel Burj Al Arab, nejvyšší budovu Burj Khalifa, největší uměle vytvořený poloostrov Palm Jumeirah a další.

Abyste nasáli atmosféru arabského světa, navštívíte typická tržiště a budete mít možnost okoupat se v nekonečném oceánu, který se pyšní azurovou barvou jako vystřiženou z katalogu. Ukážeme vám i vtipný výstřelek ropných zbohatlíků – lyžařskou sjezdovku uprostřed nákupního centra. 

Věděli jste že...

Dubaj má od roku 2009 své důmyslně vybudované metro, které v roce 2013 čítalo již 72 zastávek? 

3. Istanbul: Město na dvou kontinentech

Hagia Sophia - osmý div světa v IstanbuluHagia Sophia - osmý div světa v Istanbulu

Do turecké metropole, opředené mnoha mýty a pověstmi, vás pohodlně přeneseme z ruzyňského letiště za necelé čtyři hodiny. A pak už nebudete stačit mačkat spoušť fotoaparátu: překrásná Modrá mešita, sultánova rezidence Topkapi, Hipodrom a samozřejmě i byzantský chrám Hagia Sophia – osmý div světa.

Turecko je ale právem spojováno také s lázeňstvím. V lázních provoněných kořením a květy moruše vám dopřejeme zasloužený relax. Přizveme vás k návštěvě pověstného harému a vezmeme vás na plavbu lodí po Bosporu.

Věděli jste, že...

Podle pověsti přepluli jako první úžinu Bospor, která odděluje kontinenty, Argonauti, kteří hledali Zlaté rouno? 

4. Tenerife: Ostrov věčného jara

Pobřeží ostrova Tenerife, kde jaro nikdy nekončíPobřeží ostrova Tenerife, kde jaro nikdy nekončí

Spojte klasickou „válecí“ dovolenou u moře a poznání! Nabídka zahrnuje pobytově-poznávací zájezd za krásami Kanárských ostrovů s prověřeným průvodcem. Uvidíte to nejzajímavější z Tenerife, navštívíte ostrov La Gomera a zrelaxujete se u moře.

Užijete si nejoblíbenější letovisko Puerto de la Cruz a vydáte se do Národního parku Teide, který majestátně hlídá jedna z nejvyšších sopek světa – Pico de Tedide. Navštívíte také Kolumbovo San Sebastian, kouzelnou Orotavu a projdete se roklí Gigantických skal.

Věděli jste, že...

Původní berberští obyvatelé Kanárských ostrovů, kteří se postupně smísili se španělskými osadníky, se jmenovali Gaunčové?

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. května

Turecko (Istanbul)

Objevte bránu Orientu

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Istanbulu

Zájezdy do Istanbulu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. května

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. října

Portugalsko (Madeira)

Exotika? Jedině Madeira

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů na Madeiru

Zájezdy na Madeiru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kam-s-nami-na-podzim/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024