Tramvaj č. 28: žlutý symbol Lisabonu

Kateřina Julinková Kateřina Julinková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 40661x

Žluté tramvaje neodmyslitelně patří k městu. Bez jízdy v této tramvaji nepoznáte pravou tvář Lisabonu.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do LisabonuZobrazit zájezdy

Tak jako Benátky mají své gondoly a Londýn své červené doubledeckery, tak Lisabon má své žluté tramvaje. Pro projížďku historickým centrem města nasedněte do tramvaje číslo 28, která vás proveze čtvrtěmi Bairro Alto, Baixa a křivolakými uličkami staré Alfami.

Tyto malé, téměř stoleté vozy na první pohled působí, že vás vezmou na poklidnou vyhlídkovou jízdu. Ale ve skutečnosti, tyto rozvrzané tramvaje mají posílené jak motory, tak brzdy a čeká vás divoká jízda jako na horské dráze.

Budovy na dosah ruky

Tramvaj pomalu jede strmými uličkami do kopců a během této pomalejší fáze jízdy si doslova můžete šáhnout na okolní domy a podívat se, co lidé zrovna vaří k obědu. Vzápětí však nastane divoká jízda dolů. Věčně spěchající temperamentní řidiči se snaží dohnat zpoždění.

Turistům se tají dech

Turistům se často tají dech, když se na kolejích objeví auto, avšak tramvaj nezastavuje a řítí se zběsile dál, však to auto uhne. Tyto chvíle často provází potlesk a smích místních. Turisté si sice oddechnou, ale vzápětí přichází další hrůza. Tramvaj se řítí přímo do domu, avšak ten na poslední chvíli o centimetry míjí zběsilou rychlostí. Z kolejí odskakují lidé, psi a kočky. Tato tramvaj prostě nezastavuje. Takže rychle nasedat i vysedat, na nikoho se nečeká.

Bez jízdy tramvají nepoznáte pravou tvář Lisabonu. Projet si celou trasu vám zabere cca 40 minut a jízda touto linkou pro vás bude nezapomenutelným zážitkem.

Kateřina Julinková

Kateřina JulinkováExpert Radynacestu.cz

Cestování je stokrát účinnější, než nejlepší energetický nápoj.

Portugalsko (Lisabon)

Jak chutná Lisabon

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Lisabonu

Zájezdy do Lisabonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 12. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tramvaj-28/Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024