10 důvodů, proč jet do Maroka: kraj nekonečné pouště a možností

Katarína Maruškinová Katarína Maruškinová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 16223x

Maroko je kouzelným místem, kde se snoubí mnohá etnika i kultury. Známe ale i další důvody, proč se sem vydat. Tady jsou.

Vyberte si z našich zájezdů do MarokaZobrazit zájezdy

Maroko – už jeho název dýchá exotikou Orientu i Afriky. Proč se vůbec vydat do země v nejzápadnějším koutě severní Afriky a Blízkého východu zároveň? Hledáte-li zemi, ve které si pochutnáte, zasportujete, skvěle se vykoupete, poznáte historii a nakoupíte exotické šperky a oblečení, pak je právě Maroko hodno vaší návštěvy. Přinášíme hned 10 dobrých důvodů, které jasně říkají: Na dovolenou do Maroka! 

1. Jedna z nejrozmanitějších zemí světa

Kde se moderní snoubí s tradičním - město AgadirKde se moderní snoubí s tradičním - město Agadir

Kolik zemí na světě se může pochlubit tak bohatou historií, kulturou a geografií? V Maroku naleznete rozmanitost v kuchyni, jazycích, oblékání a přírodě, takže se během návštěvy budete sami sebe ptát, zda-li jste opravdu pořád v té samé zemi.

A tak se lze v Maroku jeden den koupat v oceánu, druhý den vystoupat směrem k nejvyšší hoře severní Afriky a po sestupu hned další den jet na velbloudech napříč Saharou. 

2. Kde se Západ setkává s Orientem

Turistické tržiště v ChefchaouenuTuristické tržiště v Chefchaouenu

Maroko je moderní zemí, ve které naleznete nákupní centra, pláže a kavárny jako v Evropě, ale také prastaré mediny, královské paláce a poznáte tradiční způsob života. Svezete se moderními vlaky a autobusy, ale upřednostnit můžete dopravu na oslovi nebo velbloudovi.

Vůně zeleného čaje a sladkostí s obsahem růžové vody vás nenechá na pochybách, že jste v exotickém Orientu v celé jeho kráse a tajemnosti a přitom můžete sedět v moderní kavárně s připojením na vysokorychlostní internet. V Maroku se Západ s Orientem nejenom setkaly, ale také vytvořily harmonii. 

Čtení: Zájezdy do Maroka - srovnání a doporučení

3. Zdravá, lehká, chutná kuchyně

Hovězí tadžín na švěstkáchHovězí tadžín na švěstkách

Marocká kuchyně není pikantní, ale nabízí celou řadu zajímavých chutí s příměsí exotického koření. Je zároveň lehká, jelikož jejím základem je zelenina, kuskus a vařené maso.

S použitím směsí koření, jakým je například slavná směs ras il-hanut, vytváří maročtí kuchaři a kuchařky jídla nezapomenutelných chutí. 

Čtení na podobné témaMarocká kuchyně: Jaká je? Především zdravá a rozmanitá...Přečíst

4. Nejkrásnější památky na světě

Fontána Nežarín ve FesuFontána Nežarín ve Fesu

Bylo to právě v Maroku, kde orientální maurská architektura dosáhla svého vrcholu. Jejím výsledkem jsou domy, náboženské instituce a paláce nebývalé krásy, jejichž základní charakteristikou je bohaté barevné zdobení mozaikou a štukováním.

A zatímco fasády budov neoplývají krásou, vstupem do interiéru se ocitnete jakoby v ráji. Takový byl i záměr stavitelů – vytvořit uvnitř příbytku příjemné a osvěžující prostředí podobné rajské zahradě. Většina velkých domů a paláců tak má ve vnitřním nádvoří fontánky s tekoucí vodou a voňavé květy či ovocné stromy.  

5. Západy slunce nad dunami

Nekonečná poušťNekonečná poušť

Dovedete si představit romantičtější západ slunce než ten, ke kterému vás na dunách doveze koráb pouště – velbloud? Pouštní krajina má své neodolatelné kouzlo a západy slunce jsou okamžikem, na který nezapomenete.

Silnějším zážitkem je snad jenom noc v dunách s pozorováním oblohy a miliony hvězd. 

6. Jedinečná berberská kultura

Berberka u ruční výroby arganového olejeBerberka u ruční výroby arganového oleje

Její projevy naleznete po celém Maroku prostřednictvím jedinečných hudebních žánrů, způsobů oblékání i svatebních tradic. Pravou berberskou pohostinnost zažijete v pohořích Středního a Vysokého Atlasu, kde se v malebných vesničkách jakoby zastavil čas. 

7. Řemesla a tradiční výrobky

Koželuzny ve feské medíněKoželuzny ve feské medíně

V Maroku se jejich výrobě dosud věnují celé rodiny. Tradici tady má zejména opracovávání kůží v koželužnách či výroba filigránových stříbrných šperků kolem města Tinghir.

Nelze opomenout ani barevné a krásně zdobené ženské kaftany, které si Maročanky oblékají na všechny velké příležitosti, včetně vlastní svatby. 

8. Hammámy a arganový olej

Tradiční Hammámy jsou zasloužená relaxaceTradiční Hammámy jsou zasloužená relaxace

Víte, jaké je tajemství orientální krásy? Zcela jistě je jeho základem hammám, kde na návštěvníka čeká řada procedur s použitím čistě přírodních produktů.

Jedním z nich je i arganový olej, který se vyrábí pouze v Maroku. Jen tady totiž rostou arganovníky. Tento tekutý poklad Maročanů lze použít jak v kosmetice, tak v kuchyni. 

Čtení na podobné témaArganový olej: opravdový marocký pokladPřečíst

9. Čerstvé šťávy z exotického ovoce

Opuncie, sladké ovoce suchých oblastíOpuncie, sladké ovoce suchých oblastí

Pochutnejte si zdravě! V Maroku dozrávají pomeranče, datle, granátová jablíčka, avokádo, banány, mango, ale i švestky, jablka, nektarinky či jahody.

Oblíbeným typem lahodného nápoje je datlový nebo avokádový džus na bázi mléka, do kterého se přidává krájené ovoce. Nadopujte se v Maroku vitamíny, které vás udrží ve formě i po návratu z dovolené!

10. Rozmanitost aktivit pro všechny věkové kategorie

Maraton napříč Saharou je nejdrsnějším maratonem na světěMaraton napříč Saharou je nejdrsnějším maratonem na světě

Máte rádi lyžování? Že to v Maroku nejde? Ale jde! Ve Vysokém a Středním Atlasu jsou lyzařské lokality s vybavením jako v Evropě.

Pokud vás láká windsurfing, Essaouira na probřeží Atlantského oceánu je pro vás ideální destinací.

Treking, koupání, wellness, pozorování ptáků, rafting nebo horolezectví, to vše a mnohem více lze zažít během návštěvy Maroka.

Pojeďte s námi!

Katarína Maruškinová

Katarína MaruškinováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 4 zájezdů

Maroko

Za Atlantik do Maroka

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Maroka

Zájezdy do Maroka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/maroko-deset-duvodu/Doporučujeme z Maroka

Nejnovější z MarokaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024