Maska Jolly: nejveselejší a nejhravější ze všech

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6516x

Maska Jolly je nejveselejší a nejhravější z benátských masek.

Vyberte si z našich zájezdů do BenátekZobrazit zájezdy

Benátské masky Jolly jsou typy masek, které již svým názvem symbolizují veselí a hravost. Ani v davu na karnevalu v Benátkách je rozhodně nepřehlédnete. Září barvami a cinkají na metry daleko. 

Vyrábí se jednak celoobličejové rozesmáté masky Jolly, a to jak s čepicí a rolničkami, ale také například menší masky Jolly s velkým límcem.

Jolly masky v Benátkách spatříte i v provedení zakrývajícím pouze oči, tyto typy jsou inspirované maskami Colombina z Komedie dell'arte. Každá karnevalová maska je opatřena hedvábnými stuhami pro připevnění k obličeji.

Každá pravá maska Jolly je originální výrobek italských tvůrců masek, jejichž umění se dědí z generace na generaci a udržují toto unikátní prastaré řemeslo stále živé.

Masky Jolly bývají dekorovány nejrůznějšími materiály. Ty nejjednoduší jsou ručně malované nebo zlacené, vzácnější modely jsou zdobeny štrasy, peřím, některé dokonce kameny Swarovski, perlami, saténem či kovem.

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd již 20. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/maska-jolly-nejveselejsi-a-nejhravejsi-z-masek/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024