Maska Jolly: nejveselejší a nejhravější ze všech

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5473x

Maska Jolly je nejveselejší a nejhravější z benátských masek.

2 zájezdy na téma: Karneval v Benátkách – BenátkyZobrazit zájezdy

Benátské masky Jolly jsou typy masek, které již svým názvem symbolizují veselí a hravost. Ani v davu na karnevalu v Benátkách je rozhodně nepřehlédnete. Září barvami a cinkají na metry daleko. 

Vyrábí se jednak celoobličejové rozesmáté masky Jolly, a to jak s čepicí a rolničkami, ale také například menší masky Jolly s velkým límcem.

Jolly masky v Benátkách spatříte i v provedení zakrývajícím pouze oči, tyto typy jsou inspirované maskami Colombina z Komedie dell'arte. Každá karnevalová maska je opatřena hedvábnými stuhami pro připevnění k obličeji.

Každá pravá maska Jolly je originální výrobek italských tvůrců masek, jejichž umění se dědí z generace na generaci a udržují toto unikátní prastaré řemeslo stále živé.

Masky Jolly bývají dekorovány nejrůznějšími materiály. Ty nejjednoduší jsou ručně malované nebo zlacené, vzácnější modely jsou zdobeny štrasy, peřím, některé dokonce kameny Swarovski, perlami, saténem či kovem.

Zájezdy na karneval v Benátkách do Itálie (Benátky)

Itálie (Benátky)

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Benátek na téma: Karneval v Benátkách

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 10. únoraURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/maska-jolly-nejveselejsi-a-nejhravejsi-z-masek/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieInspirujte se na našem Instagramu:

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2022