Maska Volto: pobledlá tvář nejednoho zločince

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6530x

Maska typu Volto znamená v překladu Duch.

3 zájezdy na téma: Karneval v Benátkách – BenátkyZobrazit zájezdy

V Benátkách na karnevale v rozdováděném reji masek zaručeně potkáte také pochmurné masky Volto. Název tohoto typu masek se česky překládá jako „tvář“, někdy se lze setkat i s italským pojmenováním „Larva“, což v překladu znamená „maska“ nebo „duch“.

Masky Volto bývají většinou bílé a nejvíce ze všech masek symbolizují Benátský karneval. Patří k nejčastěji nošeným maskám, jejichž nositelé si je obvykle nasadí v kombinaci s dlouhým pláštěm a třírohým kloboukem.

Tvar masek Volto bývá pravidelně oválný a nositelé na něm oceňují, že jim umožňuje dýchat a dokonce i pohodlně jíst a pít. Masku není potřeba sundávat, takže někteří (hlavně v dobách minulých) na ní oceňovaly a oceňují, že zajišťuje opravdovou anonymitu, která byla v průběhu benátského karnevalu nejedenkrát využita muži i ženami při tanci či flirtování.

V minulosti se tyto masky vyráběly z voskového plátna, které mělo podobnou vlastnost jako dnešní papírmašé, které je extrémně lehoučké.

Návštěvníci karnevalu v Benátkách se obvykle shodnou, že maska Volte vyhlíží přísně až krutě a tím na ně dělá největší dojem. Není divu. Když se z tmavé uličky objeví černý plášť se svítivou bílou maskou, může to působit opravdu hrozivě. Dokonce se traduje, že v období Benátské republiky tento převlek použil nejeden vrah.

Zájezdy na karneval v Benátkách do Itálie (Benátky)

Itálie (Benátky)

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Benátek na téma: Karneval v Benátkách

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 2. únoraURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/maska-volto-pobledla-tvar-nejednoho-zlocince/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItáliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2024