Muzejní noc vypukne i v Paříži – již 16. května!

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5111x

Stejně jako zbytek Evropy i Francie letos oslaví již 11. ročník Muzejní noci.

Vyberte si z našich 29 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Stejně jako zbytek Evropy i Francie letos oslaví již 11. ročník Muzejní noci. V minulém roce se do této unikátní akce, během níž je možné trávit čas v muzeích či v galeriích i v pozdních nočních hodinách, zapojilo přes 1300 muzeí a galerií po celé Francii. Každý rok tuto pro Francouze jedinečnou událost navštíví přes 2 miliony nadšenců.

Klíčová úloha v Muzejní noci připadá již tradičně hlavnímu městu, Paříži. I tentokrát Paříž nabízí natolik bohatý program, že si v něm dokážou příznivci muzeí a milovníci historie jen stěží vybrat jen jednu událost.

V sobotu 16. května se divákům zpřístupní nejen desítky nejvýznamnějších pařížských muzeí, ale rovněž si budou moci vybírat z bohatého doprovodného programu v podobě neuvěřitelných světelných show, ochutnávek a prezentací, koncertů, divadelních představení, promítání na obrovská plátna aj. Letošní novinkou budou interaktivní ateliéry pro děti. Veškeré aktivity včetně prohlídek jsou samozřejmě zdarma!

Většina muzeí otevírá v 19 hodin a zavírá až okolo půlnoci. Dokážete si vůbec představit příjemněji strávenou noc v Paříži, než absolvovat noční prohlídku Louvru, Invalidovny, Velkého průmyslového paláce či Centra Georgese Pompidoua, přitom popíjet výborné francouzské víno a bavit se a tančit na koncertu až do ranních hodin?

Úplný program všech muzeí a galerií včetně jejich otevírací doby naleznete na oficiálních webových stránkách Muzejní noci. 

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzejni-noc-v-parizi/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024