Belém: Klášter sv. Jeronýma, Belémská věž a sladká tečka na konec

Kateřina Julinková Kateřina Julinková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5890x

Přibližně 6 km západně od centra Lisabonu se nachází čtvrť Belém.

Vyberte si z našich 19 zájezdů do LisabonuZobraz zájezdy

Přibližně 6 km západně od centra Lisabonu se nachází čtvrť Belém, kterou byste během své návštěvy Lisabonu určitě neměli vynechat. V minulosti se zde nacházel důležitý přístav, odkud vyplouvali portugalští objevitelé a dobyvatelé na své zaoceánské plavby.

Díky tomu je tato čtvrť úzce spjata s obdobím portugalských objevů, které začalo v 15. století a přineslo Portugalsku nesmírné bohatství.

Klášter sv. Jeronýma

Když se k moci dostal král Manuel I., nechal na místě, kde se Vasco de Gama modlil před vyplutím do Indie, postavit monumentální klášter zasvěcený svatému Jeronýmovi, jehož stavba byla financována z obchodu s kořením.

Vše ověřujeme a zkoušíme na vlastní kůži. Nedáme si pokoj, dokud každý náš zájezd není dokonalý.

Věž Torre de Belém

Dalším významným symbolem této čtvrti je věž Torre de Belém, která sloužila jako pevnost a maják a patří k nejdokonalejším ukázkám manuelinského stylu v Lisabonu.

Tato věž dříve stávala na ostrově, ale staleté nánosy bahna věž spojily s pevninou. Celé nábřeží bylo postupně upraveno a vznikla zde promenáda s kavárnami, působivé náměstí Praca do Império a monumentální památník zámořských objevů.

Botanická zahrada

Belém je rozsáhlá čtvrť s mnoha parky, z nichž nejznámější je botanická zahrada Jardim do Ultramar, ve které naleznete přes 4 000 druhů rostlin z celého světa. Ve čtvrti se také nachází mnoho muzeí a rezidence portugalského prezidenta. Pokud se sem vydáte, vyčleňte si na toto místo minimálně půl dne.

Dostanete se sem tramvají číslo 15 a když už tu budete, nezapomeňte ochutnat místní specialitu pastéis de Belém, výborný žloutkový krém v košíčku z listového těsta.

Kateřina Julinková

Kateřina JulinkováPrůvodce Radynacestu.czSpecialista Radynacestu.cz

Portugalsko (Lisabon)

Jak chutná Lisabon

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Lisabonu

Zobrazit aktuální zájezdy do Lisabonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/belem/

Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!