Vánoční trendy z New Yorku a Londýna: Stromek ze samých sáněk, chirurgických nástrojů nebo plyšáků

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4572x

Zapomeňte na klasiku. Rozmanitý mix vánočních stromků vám představí, co bude tuto sezonu opravdu in. Stromky ve světových metropolích se letos nesou v duchu extravagance a jedinečnosti.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Zapomeňte na klasiku. Rozmanitý mix vánočních stromků vám představí, co bude tuto sezonu opravdu in. Stromky ve světových metropolích se letos nesou v duchu extravagance a jedinečnosti. Inspirujte se i vy a nebojte se o Vánocích trochu experimentovat.

New York

V Americkém přírodovědném muzeu v New Yorku, jednom z největších muzeí na světě, udržují každoroční tradici v podobě stromku ozdobeného stovkami japonských skládaček origami. Skládačky jsou inspirovány stálými i dočasnými expozicemi. Aby se vše stihlo do Vánoc, začínají dobrovolníci poctivě skládat už od března. O prázdninách se pak pořádají origami workshopy, takže na stromku může být klidně i vaše dílo.

Andělský stromek v Metropolitním muzeu umění v New YorkuAndělský stromek v Metropolitním muzeu umění v New Yorku

Andělský stromek v Metropolitním muzeu umění, nejstarším a největším muzeu v USA, si oblíbili návštěvníci z celého světa. Tento přes 6 metrů vysoký modrý smrk je osvětlený svíčkami a posetý cherubíny a andělíčky. Nechybí ani pod ním ustavený Neapolský betlém sestavený z více než 200 postav z 18. století. Celý výjev je doplněný vánoční muzikou a ceremoniemi, během nichž se stromek slavnostně rozsvěcuje.  

Londýn

V samém srdci Londýna, na náměstí Granary Square, stojí svítící vánoční strom vytvořený z 365 sáněk. Slouží rovněž jako pozvánka na největší festival světla ve Spojeném království – Lumiere London (14.–17. 1. 16´). 

Jeden z nejvýznamnějších železničních terminálů v Londýně – St Pancras ve čtvrti King´s Cross zdobí 14 metrů vysoký vánoční strom vytvořený z 2000 plyšáků pocházejících ze slavného Disney obchodu. Každé 4 minuty chrlí tento žertovný vánoční strom sněhové vločky. Až Vánoce skončí, poputují hračky ke zdravotně postiženým dětem.

Neméně zajímavý stromek, který je součástí Indického festivalu, najdete v londýnském muzeu Victoria and Albert Museum (zkráceně V&A). Zdobí jej klasické indické motivy jako lotosový květ a kašmírový vzor, jenž představuje špičku palmy datlové. Tato 3,5 metrů vysoká světelná instalace je metaforou naděje, prosperity a ekologie.   

Vánoční stromek v podání Damiena Hirsta v Londýně Vánoční stromek v podání Damiena Hirsta v Londýně

Také Damien Hirst, extravagantní umělec světové velikosti, známý svými expozice mrtvých zvířat naložených do formaldehydu, se ujal příležitosti vytvořit vlastní vánoční stromek před hotelem The Connaught. Přes 9 metrů vysoký norský smrk je ozdoben vskutku netradičně. Je libo chirurgické nástroje, sněhuláky z obřích pilulek nebo klobásové girlandy? Strom symbolizuje naději, již přináší síla vědy a lékařství.

   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpna

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/netradicni-vanocni-stromky-v-new-yorku-a-londyne/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024