Pařížské oslavy svobody budou ve velkém stylu

Nikol Kupková Nikol Kupková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 2594x

Je to přesně 70 let, co byla Paříž osvobozena od německých okupantů. A protože taková příležitost se musí řádně oslavit, chystá se mnoho vzpomínkových akcí a výstav.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

TIP

Pokud zrovna nejste ve Francii a ani tam nemáte cestu, podívejte se na virtuální výstavuKaždodenní pařížský život v okupaci“, která je i v anglické verzi.

Je to přesně 70 let, co byla Paříž osvobozena od německých okupantů. A protože taková příležitost se musí řádně oslavit, chystá se mnoho vzpomínkových akcí a výstav.

Dnes večer je na Radničním náměstí (Place de l'Hôtel de Ville) připraven bál se zvukovou a světelnou show. Začíná se v devět hodin ceremoniálem a projevy francouzského prezidenta Françoise Hollanda a starostky Paříže Anne Hidalgo.

Zvuková a světelná show poté představí milníky druhé světové války včetně osvobození Paříže a pomocí videomappingu budou uvedeny také dosud nezveřejněné archivní materiály. V deset hodin začne obrovský bál s živou hudbou a spoustou tanečníků.

Kromě oslav jsou připraveny také výstavy, promítání krátkometrážních filmů o druhé světové válce či speciální prohlídky.

Nikol Kupková

Nikol KupkováExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parizske-oslavy-svobody-budou-ve-velkem-stylu/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024