Pařížský most nevydržel nápor lásky

Daniel Šácha Daniel Šácha, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6980x

Vyberte si z našich 32 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Tip pro vás: 

Aby vaše láska byla opravdu věčná, musíte klíč hodit do Seiny! Co na to asi řeknou radní? 

Věšení zámků na nejrůznější místa, a hlavně pak na mosty, je oblíbenou tradicí všech zamilovaných, kteří tímto gestem symbolicky spojují svou lásku navěky. Nezištným aktem ale často přidělávají starosti vedení měst, která jsou doslova zavalena náporem jejich vzájemné náklonnosti.

Na vlastní oči se o tom nedávno přesvědčili (kde jinde než) v Paříži, když se pod náporem tisíců zámků zřítila část zábradlí slavného Mostu umění (Pont des Arts), kterému se díky nové dekoraci začalo přezdívat „most lásky“. Během incidentu se naštěstí nikomu nic nestalo, ale zastupitelé města teď mají plno práce s vymýšlením alternativy, která by pařížským mostům od zámků odlehčila. Neradi by totiž přišli o jeden z výrazných symbolů města zamilovaných.

A proto, až zase jednou pojedete do Paříže, dávejte si pozor, kde svou lásku zvěčníte. Mohlo by to mít nečekané následky...

Daniel Šácha

Daniel ŠáchaExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parizsky-most-nevydrzel-napor-lasky/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024