Příběh mladíka, jenž během letu držel za ruku k smrti vyděšenou 96letou ženu, zaujal celý internet

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 8. 2019 • Přečteno 2609x

Odborníci hovoří o fobii, panickém strachu z létání, a dokonce i o chorobné sebelásce. Ale k čertu, přiznejme si to na rovinu. Skutečně existuje někdo, kdo se v letadle alespoň občas nebojí?

Vyberte si z našich 302 zájezdů Zobrazit zájezdy

Víte, že…

Aviofobií – strachem z létání – trpí ve větší či menší míře až čtyřicet procent populace. Nastoupit do letadla pak odmítá dokonce každý desátý. Zatímco jedna skupina aviofobiků se obává mechanického poškození letadla, druhou děsí nepochopitelná technika, nezvyklý hluk a pach aj. a třetí skupině cestujících činí nepřekonatelné potíže vlastní pohyb v letadle.    

Trpíte bezdůvodným a nevysvětlitelným strachem z létání? A taky vás pořád dokola přesvědčují a ujišťují, že cestovat letadlem je nesrovnatelně bezpečnější než kupříkladu dojíždět denně do práce osobním automobilem? Zkuste si s tím nedělat starosti a věřte, že i vedle vás možná usedne strážný anděl v lidském těle, po jehož boku cestovala za rodinou 96letá žena z amerického San Diega.

Příběh o spontánní dobrotě lidského srdce, bijícího pod sportovním tričkem jednoho z cestujících letu ze San Diega, přímořského města v americkém státě Kalifornie, do Nashvillu, před nedávnem vypustila do světa dojatá cestující Megan Ashley.

Na svých fotografiích zachytila 96letou ženu, která letadlem necestovala dlouhých 15 let. Tolik si však přála strávit své narozeniny s rodinou, že na chvíli překonala obavy z létání a zarezervovala si letenku. Jakmile ale letadlem zacloumala první turbulence a jeho trup se otřásl, začala být neskutečně vystrašená.

Dojemný příběh se udál na palubě největší nízkonákladové letecké společnosti na světěDojemný příběh se udál na palubě největší nízkonákladové letecké společnosti na světě

Požádala proto mladíka sedícího na vedlejším sedadle, zda by jej mohla chytit za ruku. A během další nepříjemné turbulence ho pak dokonce i objala. Po celou tu dobu ji přitom mladý muž uklidňoval, že zakrátko vše pomine a ona se brzy shledá se svými blízkými.

V průběhu samotného letu se společností Southwest Airlines ji doprovodil na toaletu, po jeho skončení se pak také postaral o její zavazadla a společně pak počkali na přistavení invalidního vozíku. Se svou odvážnou spolucestující se rozloučil až poté, co se v příletové hale šťastně shledala s milovanou dcerou.      

Tento dnes už virální příběh je dobrou připomínkou toho, že by lidé neměli nikdy ztrácet víru v dobro lidí a neměli by se vyhýbat náhodným setkáním. Nikdy totiž dopředu nevědí, na jak netradičním místě narazí právě na toho svého strážného anděla. Tak poleťte s námi za poznáním, za zábavou, za poučením i vy. Kdo ví, třeba jej potkáte už během příštího letu.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Letecky

Rozleťte se za zážitky do celého světa

Vyberte si jeden z našich 302 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pribeh-mladika-jenz-behem-letu-drzel-za-ruku-k-smrti-vydesenou-96letou-zenu-zaujal-cely-internet/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024