Proč se o Francii (zase) tolik mluví? V hledáčku je očekávaná výstavba tropického ráje Tropicalia

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 4. 2018 • Přečteno 2064x

Vydejte se spolu s námi na výlet. Tentokrát vás vezmeme na sever Francie a ukážeme vám, jak bude vypadat tropický ráj v oblasti Pas-de-Calais.

Vyberte si z našich 48 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Podobný projekt: Eden Project – obří bublinové skleníky – najdete i v anglickém Cornwallu ve Spojeném království. Uvnitř umělých biomů naleznete rostliny z celého světa.

I když tomu možná nebudete v souvislosti s Francií věřit, už za pár let tu vyroste fascinující tropický ráj. Po otevření Tropicalie – největšího skleníku s jedinou kupolí na světě – vás bude země galského kohouta fascinovat ještě o trochu víc. Záminka zajet si tam za nádherou tropického pralesa je tak jasná. Teď už jen zbývá počkat do roku 2021.     

Pod jedinou kupolí z oceli a plastu v tomto tropickém pralese najdou nový domov nejen nejrůznější exotická zvířata a rostliny z Amazonie, ale i úchvatný, 25 metrů vysoký vodopád. S výstavbou se začne v první polovině příštího roku.

Podél celého prostoru povede stezka pro návštěvníky, kteří se budou moci chvíli kochat panenskou přírodou a chvíli zase ochutnávat vybrané lahůdky v místní restauraci. V plánu je také výstavba hotelu, vědecké laboratoře, konferenčních prostor a kliniky.

Skleník zhruba o rozloze 20 000 metrů čtverečních se dokonale integruje do okolní krajiny a sám svede vyrábět vlastní energii. Nadbytečné teplo navíc uloží a následně přerozdělí svým sousedům v rámci chytré sítě.  

Kupole bude částečně zapuštěna do země, čímž přilehlé okolí nijak opticky nenaruší. Vnitřní prostor o celoroční teplotě 26 °C se tím navíc přirozeně odizoluje od vnějšího okolí. Vše, co v létě roku 2021 budete potřebovat, je alespoň kousek ráje. A ten naleznete – kde jinde než ve Francii.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 48 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/proc-se-o-francii-zase-tolik-mluvi-v-hledacku-je-ocekavana-vystavba-tropickeho-raje-tropicalia/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024