Recept 108leté Dorothy Flower na dlouhověkost? Šampaňské (s námi ve Francii) a čokoláda (zase v Belgii)!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 31. 10. 2019 • Přečteno 1905x

To, že je Angličanka Dorothy Flowers velkou milovnicí šampaňského a čokolády, prý potvrdí každý, kdo ji zná trochu důvěrně. Nechte si i vy předepsat její recept na dlouhověkost.

15 zájezdů na téma: Za vínem Zobrazit zájezdy

Víte, že…

Čokoládu a šampaňské milovala i legendární česká šansoniérka a herečka Ljuba Hermanová, o níž se říkalo, že je jako víno z dobré úrody. I ve vysokém věku zvládla udělat na jevišti hvězdu a až do konce života nacházela zalíbení v mužích, zejména těch mladších.

Řekněme si to na rovinu. V životě každého člověka nastane dříve či později okamžik, kdy si začne uvědomovat, že již není mladý, a přibývající věk jej začne děsit. Proč? Protože se stárnutím nelze třeba na rozdíl od přibývajících kil bojovat dietou a intenzivním cvičením. Se stárnutím je třeba se smířit a určitým způsobem vypořádat. 108letá Dorothy Flowers však zas a znova dokazuje, že užívat si života lze v každém věku.  

Zcela nezávisle žila sympatická Dorothy, rodačka z anglického Leedsu, až do svých 104. narozenin. Do pečovatelského domu Buba Southlands v Harrogate, nevelkém městě ležícím v kraji Yorkshire, se přestěhovala teprve v roce 2015. 

Letos se jeho zaměstnanci rozhodli, že Dorothy uspořádají velkolepou oslavu, a tak na svém Facebooku zveřejnili výzvu, aby lidé oslavenkyni poslali klasické papírové přání. V té době ještě ani netušili, jak obrovskou vlnu zájmu právě spustili. Za pár dní totiž začala místní poštovní schránka doslova přetékat. Dorothy přicházely gratulace až z Bangkoku, Las Vegas, Austrálie atp.

Stejně jako 654 blahopřání z celého světa ji však potěšilo také její oblíbené šampaňské, květiny a samozřejmě čokoláda. Během oslavy pak řekla: „Mám štěstí, že jsem si v průběhu svého života vytvořila řadu šťastných vzpomínek, a i když je mi už 108 let, pořád s tím nehodlám přestat. Děkuji všem lidem, kteří to celé zorganizovali a poslali mi přání“.

Ředitelka pečovatelského domu se svěřila, že Dorothy miluje společnost a každý den tráví spoustu času u recepce, ale že jejím receptem na dlouhý a zdravý život v dobré kondici musí zaručeně být právě šampaňské. Vždycky totiž dopije jedině a pouze skleničku tohoto perlivého moku.    

Připijte si s námi na její zdraví i vy. Kdo ví, třeba si tím také zajistíte dlouhověkost. Popíjet prvotřídní šampaňské s námi můžete ve Francii a desítky lahodných druhů čokolády zase ochutnávat v Belgii. Stačí si jen vzít pár dnů volna a po vzoru Dorothy si trochu užívat.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy za vínem

Jako sommeliéři

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů na téma: Za vínem

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpna

Gurmánské zážitky do Belgie

Belgie

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Belgie na téma: Gurmánské zážitky

Zájezdy do Belgie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 26. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/recept-108lete-dorothy-flower-na-dlouhovekost-sampanske-s-nami-ve-francii-a-cokolada-zase-v-belgii/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024