Sbohem, nudné povalování na pláži. Chcete-li si zachovat duševní zdraví, užijte si dovolenou aktivně

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 17. 5. 2018 • Přečteno 1576x

Také nás to dost překvapilo, ale dovolená na pláži může podle vědců způsobovat úzkost (anxietu). Optimálním řešením je proto trávit dovolenou aktivně.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Největší hrad z písku postavili loni v létě v německém Duisburgu. Měřil téměř 17 metrů a tým 19 sochařů z desítky zemí světa na něm pracoval skoro měsíc.  

Je pro vás líné povalování na pláži ideálním trávením času? Jestli teď souhlasně kýváte, raději byste měli do svých plánů na léto zařadit i pár poznávacích výletů po Evropě či mimo ni. Jak bylo totiž teprve nedávno zjištěno, pouhé mazlení se s vyhřátým bílým pískem škodí lidskému zdraví. Ptáte se proč? I na tuhle otázku znají vědci odpověď.   

Nádherný pohled na moře. Záliv s písečnou pláží. Voda ozářená dopoledním sluncem. Křik racků. Sen mnoha z nás. Strašně moc se těšíme a nemůžeme se dočkat, až si v létě lehneme na pláž a vlny nám budou omývat nohy a budeme se dívat na palmy.

První minuty, či dokonce hodiny si to náramně užíváme, jenže dříve či později se začneme nudit… A to je přesně ta chvíle, kdy se naší mysli zmocní strastiplné přemýšlení. V hlavě se nám víří myšlenky na práci, domácnost, děti a problémy uplynulých dní.

Odborníci na cestovní ruch z Purdueovy univerzity v americké Indianě však uvádějí, že možným škodám na duševním zdraví lze předejít poměrně snadno. Dovolenou stačí trávit rozmanitě a aktivně.

Milovníci adrenalinu si určitě užijí canyoning (kaňoning) a rafting ve Slovinsku. Vyznavače La Dolce Vita potěší procházky po kavárnách, cukrárnách a tratoriích v Římě. Koho baví historie, může v Polsku obdivovat půvaby malebného Kladska i jednoho z nejkrásnějších zámků Ksiaź. Nakonec je jedno, kam vyrazíte. Spíš musíte rozlousknout, kdy si vezmete dovolenou a budete aktivně odpočívat.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. září

Polsko

Za zážitky do sousedství

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Polska

Zájezdy do Polska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sbohem-koupani-a-povalovani-na-plazi.-chcete-li-si-zachovat-dusevni-zdravi-uzijte-si-dovolenou-aktivne/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaInspirujte se na našem Instagramu:

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2022