Tipy na Valentýna: Oslavte svátek zamilovaných v Benátkách, Londýně nebo Dubaji

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5017x

Tipy na valentýnské zájezdy.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do DubajeZobraz zájezdy

Víte, že...

Den sv. Valentýna není původně americkým svátkem? Váže se ke svátku Lupercalia a umučení kněze Valentýna ve starém Římě. 

Svátek všech zamilovaných, den plný vášnivých vyznání, večeří při svíčkách a kinoexkurzí se blíží. Jak plánujete překvapit svou drahou polovičku o svatém Valentýnu vy? Neřešte to na poslední chvíli kytkou z čerpací stanice nebo bonboniérou a zkuste něco, co vašemu partnerovi vyrazí dech – karnevalový rej, výhled z obřího ruského kola nebo exotiku v luxusu. Vyznejte své city cestou za poznáním!

1. Pro rodiny s dětmi: Speciální eurovíkend v Londýně

London Eye se řadí mezi TOP atrakce LondýnaLondon Eye se řadí mezi TOP atrakce Londýna

Že máte děti a ty vám jen tak nedovolí na pár dní odcestovat a užít si soukromí? Vezměte je s sebou! To, že už není jen vy dva, ale vy tři nebo čtyři, přece není překážkou a Valentýnský víkend může být krásnou příležitostí, jak prožít den se svými nejbližšími.

Čtení na podobné téma4 důvody, proč vyrazit do Londýna s dětmi: Fantastická muzea, doubledeckery a Harry PotterPřečíst

Pozvěte rodinu do Londýna a poznejte to nejlepší, co britská metropole nabízí. Navštívíte Muzeum přírody a vědy, vyhlídkové kolo London Eye, Muzeum voskových figurín či královskou pevnost Tower of London. Užijete si tolik oblíbenou jízdu dvoupatrovým autobusem i plavbu po Temži! 

Romantický tip:

Když bláznivý Valentýn s dětmi, tak se vším všudy. Zajděte si do Circus space, kde vám ukáží, jak žonglovat, chodit po laně, provádět akrobatické kousky, vrhat nože, pracovat s lasem nebo třeba práskat bičem. Vyzkoušíte si svou drahou polovičku, pobavíte se a děti mají postaráno o parádní zážitek. Zabookujte si svou lekci na stránkách Cirkus space.

Rezervace zájezdu je jednoduchá a přehledná. Víte přesně, co si objednáváte. Myslíme na každý detail.

2. Pro milovníky tajemna: Slavný karneval masek v Benátkách

Poznejte všechny typy masek na slavném karnevalu v BenátkáchPoznejte všechny typy masek na slavném karnevalu v Benátkách

Je vaše láska pořád tak křehká a kouzelná jako na začátku? Ztvrďte ji romantickým výletem do Benátek a prožijte mystický víkend ve městě gondol. Vydejte se na unikátní poznávací zájezd a naskočte přímo do víru slavného karnevalového dění. Masku netřeba, přesto i ta může být dobrým tipem na valentýnský dárek. Krásná díla ruční výroby najdete i na českých webech od 500 Kč. 

Uvidíte to nejkrásnější z Benátek a zažijete světově proslulý karneval na jednom z nejromantičtějších míst na světě. Prohlédnete si baziliku sv. Marka, slavný most Nářků i Canal Grande. A pak už si vychutnáte jedinečný karneval plný bujarého veselí, hudby a originálních masek. 

Romantický tip:

Benátky jsou proslulé gondolami a dobrým jídlem. Proto, ačkoli to není nijak nápadité, si nezapomeňte udělat čas na projížďku gondolou a večeři třeba ve vyhlášené restauraci Ristorante da Raffaele přímo na jednom z mostů. Vyberte projížďku centrem Benátek kolem budovy pošty. Dům je totiž místem, kde pořádal orgie sám Casanova. Budiž vám toto místo inspirací…

3. Pro náročné páry: Čarokrásná Dubaj a příjemných 26 ˚C

Dubaj vás může překvapit velmi příjemnými teplotamiDubaj vás může překvapit velmi příjemnými teplotami

Představte si to – sedíte v restauraci a usrkáváte kvalitní šampaňské, na stole kytice růží a váš partner najednou vytáhne obálku. Co byste chtěli, aby v ní bylo? Šťastná čísla Sportky sice neznáme, ale víme jistě, že zájezd do Dubaje sny plní.

Luxus, přepych, respekt, tradice, pevný zákon, jedny z nejstarších tržišť, to jsou Spojené arabské emiráty. Místem, které však nejvíce přizpůsobuje svou nabídku turistům ze západu je právě úchvatná Dubaj. Uvidíte několik světových „nej“ – nejluxusnější hotel Burj Al Arab, nejvyšší budovu Burj Khalifa a největší uměle vytvořený poloostrov Palm Jumeirah. Že tady je možné zkrátka vše, pak poznáte při návštěvě nákupního střediska s lyžařskou sjezdovkou…

Romantický tip:

Přestože je v Dubaji převaha obyvatel muslimského vyznání, snaží se vyhovět zahraničním turistům a v noci arabská metropole ožívá. Doporučujeme proto využít únorových teplých nocí a strávit klubovou noc na pláži třeba v Barasti baru, kde míchají výborné drinky. Proslulý podnik najdete přímo na Jumeirah Beach.

+ TIP pro SINGLES: Lyžovačka na Červenohorském sedle!

Červenohorské sedlo, to je nádherná příroda a super lyžovačkaČervenohorské sedlo, to je nádherná příroda a super lyžovačka

Jste sami a den sv. Valentýna je pro vás noční můrou? Změňte to a bojujte proti nudné samotě tím, že uděláte radost sami sobě. Kupte si speciální zájezd – lyžovačku v Jeseníkách – kde bez partnera rozhodně nebudete sami. 

Sjezdovky dlouhé 6 km, čtyřsedačková lanovka přímo u hotelu, výborná česká kuchyně a jistota, že na krásnou slečnu na baru nebo na sympaťáka na sjezdovce nečeká doma drahá polovička… Ring je volný! Seznamte se!

Kterou z destinací byste si pro romantickou dovolenou vybrali vy?

Celkem hlasovalo 9 čtenářů.

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Dubaje

Zobrazit aktuální zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 7. října

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Benátek

Zobrazit aktuální zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd již 31. května

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 56 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 11. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tipy-na-valentyna-oslavte-svatek-zamilovanych-v-benatkach-londyne-nebo-dubaji/

Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!