Tipy na Valentýna: oslavte svátek zamilovaných v Benátkách, Londýně nebo Dubaji

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7643x

Tipy na valentýnské zájezdy.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Den sv. Valentýna není původně americkým svátkem? Váže se ke svátku Lupercalia a umučení kněze Valentýna ve starém Římě. 

Svátek všech zamilovaných, den plný vášnivých vyznání, večeří při svíčkách a kinoexkurzí se blíží. Jak plánujete překvapit svou drahou polovičku o svatém Valentýnu vy? Neřešte to na poslední chvíli kytkou z čerpací stanice nebo bonboniérou a zkuste něco, co vašemu partnerovi vyrazí dech – karnevalový rej, výhled z obřího ruského kola nebo exotiku v luxusu. Vyznejte své city cestou za poznáním!

1. Pro rodiny s dětmi: Speciální eurovíkend v Londýně

London Eye se řadí mezi TOP atrakce LondýnaLondon Eye se řadí mezi TOP atrakce Londýna

Že máte děti a ty vám jen tak nedovolí na pár dní odcestovat a užít si soukromí? Vezměte je s sebou! To, že už není jen vy dva, ale vy tři nebo čtyři, přece není překážkou a Valentýnský víkend může být krásnou příležitostí, jak prožít den se svými nejbližšími.

Čtení na podobné téma4 důvody, proč vyrazit do Londýna s dětmi: fantastická muzea, doubledeckery a Harry PotterPřečíst

Pozvěte rodinu do Londýna a poznejte to nejlepší, co britská metropole nabízí. Navštívíte Muzeum přírody a vědy, vyhlídkové kolo London Eye, Muzeum voskových figurín či královskou pevnost Tower of London. Užijete si tolik oblíbenou jízdu dvoupatrovým autobusem i plavbu po Temži! 

Romantický tip:

Když bláznivý Valentýn s dětmi, tak se vším všudy. Zajděte si do Circus space, kde vám ukáží, jak žonglovat, chodit po laně, provádět akrobatické kousky, vrhat nože, pracovat s lasem nebo třeba práskat bičem. Vyzkoušíte si svou drahou polovičku, pobavíte se a děti mají postaráno o parádní zážitek. Zabookujte si svou lekci na stránkách Cirkus space.

2. Pro milovníky tajemna: Slavný karneval masek v Benátkách

Poznejte všechny typy masek na slavném karnevalu v BenátkáchPoznejte všechny typy masek na slavném karnevalu v Benátkách

Je vaše láska pořád tak křehká a kouzelná jako na začátku? Ztvrďte ji romantickým výletem do Benátek a prožijte mystický víkend ve městě gondol. Vydejte se na unikátní poznávací zájezd a naskočte přímo do víru slavného karnevalového dění. Masku netřeba, přesto i ta může být dobrým tipem na valentýnský dárek. Krásná díla ruční výroby najdete i na českých webech od 500 Kč. 

Uvidíte to nejkrásnější z Benátek a zažijete světově proslulý karneval na jednom z nejromantičtějších míst na světě. Prohlédnete si baziliku sv. Marka, slavný most Nářků i Canal Grande. A pak už si vychutnáte jedinečný karneval plný bujarého veselí, hudby a originálních masek. 

Romantický tip:

Benátky jsou proslulé gondolami a dobrým jídlem. Proto, ačkoli to není nijak nápadité, si nezapomeňte udělat čas na projížďku gondolou a večeři třeba ve vyhlášené restauraci Ristorante da Raffaele přímo na jednom z mostů. Vyberte projížďku centrem Benátek kolem budovy pošty. Dům je totiž místem, kde pořádal orgie sám Casanova. Budiž vám toto místo inspirací…

3. Pro náročné páry: Čarokrásná Dubaj a příjemných 26 ˚C

Dubaj vás může překvapit velmi příjemnými teplotamiDubaj vás může překvapit velmi příjemnými teplotami

Představte si to – sedíte v restauraci a usrkáváte kvalitní šampaňské, na stole kytice růží a váš partner najednou vytáhne obálku. Co byste chtěli, aby v ní bylo? Šťastná čísla Sportky sice neznáme, ale víme jistě, že zájezd do Dubaje sny plní.

Luxus, přepych, respekt, tradice, pevný zákon, jedny z nejstarších tržišť, to jsou Spojené arabské emiráty. Místem, které však nejvíce přizpůsobuje svou nabídku turistům ze západu je právě úchvatná Dubaj. Uvidíte několik světových „nej“ – nejluxusnější hotel Burj Al Arab, nejvyšší budovu Burj Khalifa a největší uměle vytvořený poloostrov Palm Jumeirah. Že tady je možné zkrátka vše, pak poznáte při návštěvě nákupního střediska s lyžařskou sjezdovkou…

Romantický tip:

Přestože je v Dubaji převaha obyvatel muslimského vyznání, snaží se vyhovět zahraničním turistům a v noci arabská metropole ožívá. Doporučujeme proto využít únorových teplých nocí a strávit klubovou noc na pláži třeba v Barasti baru, kde míchají výborné drinky. Proslulý podnik najdete přímo na Jumeirah Beach.

+ TIP pro SINGLES: Lyžovačka na Červenohorském sedle!

Červenohorské sedlo, to je nádherná příroda a super lyžovačkaČervenohorské sedlo, to je nádherná příroda a super lyžovačka

Jste sami a den sv. Valentýna je pro vás noční můrou? Změňte to a bojujte proti nudné samotě tím, že uděláte radost sami sobě. Kupte si speciální zájezd – lyžovačku v Jeseníkách – kde bez partnera rozhodně nebudete sami. 

Sjezdovky dlouhé 6 km, čtyřsedačková lanovka přímo u hotelu, výborná česká kuchyně a jistota, že na krásnou slečnu na baru nebo na sympaťáka na sjezdovce nečeká doma drahá polovička… Ring je volný! Seznamte se!

Kterou z destinací byste si pro romantickou dovolenou vybrali vy?

Celkem hlasovalo 13 čtenářů.

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. října

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd již 19. července

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tipy-na-valentyna-oslavte-svatek-zamilovanych-v-benatkach-londyne-nebo-dubaji/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024