4 důvody, proč vyrazit do Londýna s dětmi: fantastická muzea, doubledeckery a Harry Potter

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17998x

Londýn je kouzelným tipem pro romantický víkend, poznávací cestu s přáteli, ale i báječný výlet s dětmi! Prozradíme proč a poradíme kam.

17 zájezdů na téma: Harry Potter – LondýnZobrazit zájezdy

Chystáte se vzít své děti za poznáním a nevíte, co vybrat? Zkuste Londýn! Britská metropole je totiž jednou z mála v Evropě, do níž můžete vzít své děti, ať jim je právě pět nebo patnáct. A protože Londýn, jedno z nejstarších měst na světě, milují nejen děti, ale i jejich rodiče, na celou rodinu tady čeká spousta nezapomenutelných chvil plných zábavy i poučení. Tady jsou 4 důvody proč a kam v Londýně zajít.

1. Muzea s (ne)tradičními expozicemi pro malé i velké 

Exponáty v Přírodovědném muzeu v LondýněExponáty v Přírodovědném muzeu v Londýně

Říká se, že není důležité, kolik času s dětmi trávíte, ale jak kvalitní tento čas je. Londýn nabízí nepřeberné množství možností pro celou rodinu, jak volný čas smysluplně využít. Místní muzea jsou rájem pro všechny zvídavé děti, které chtějí pochopit svět kolem sebe.

Pokud mají vaše dítka estetické cítění, velkou představivost a zajímá je umění a nadto ještě alespoň trochu ovládají anglický jazyk, můžete jim dopřát třeba jakýsi rychlokurz v jedné ze tří nejvýznamnějších galerií v Londýně – Národní galerii, během kterého se naučí, jak lze porozumět uměleckému dílu a následně ho interpretovat.

Malé holčičky i velké holky, které zajímá móda, vezměte do Victoria and Albert Museum v londýnském obvodu Kensington a Chelsea, a nechte je, aby se seznámily s proměnami módy a módních trendů. Nejen kluci zase mohou obdivovat retro hračky všech možných tvarů a barev ve V & A Museum of Childhood.

Pokud je váš čas strávený v Londýně notně omezený, případně vás už nebaví neustále hlídat, aby vaše děti někam nevlezly, na něco nesahaly a něco nerozbily, zapište si do svého itineráře alespoň dvě takzvaná „must–see“ muzea. Tím prvním je Přírodopisné muzeum, tím druhým pak Britské muzeum.

Hned v tom prvním si mohou děti prohlédnout gigantického animatronického Tyranosaura Rexe, který otáčí hlavou ze strany na stranu a vydává děsivý řev. Prožít tady mohou simulované zemětřesení a potkat se s roboty.

V druhém muzeu, na tentokrát již spíše větší návštěvníky, čekají mimořádné Elginovy mramory, unikátní soubor soch a vlysů, který zhruba před dvěma sty lety odvezl z aténského Pantheonu britský velvyslanec do Londýna, unikátní anglosaský poklad ze Sutton Hoo i egyptské mumie.

Mnoho londýnských muzeí celoročně nabízí vstup zdarma a rodinám tak nic nebrání v tom, aby strávily dlouhé hodiny v muzeích, aniž by musely z peněženky vydat jedinou libru. Řada muzeí pak myslí přímo na děti a připravila proto speciální poznávací trasy sestavené jim na míru. Během prohlídek si mohou děti vybrané exponáty i samy osahat.

Tip pro vás: 

Muzeum přírodní historie dětem mladším osmi let dokonce zapůjčí batoh malého objevitele, ve kterém nechybí například helma, dalekohled, kreslící potřeby aj.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

2. Jaké to je být králem nebo královnou?

Na Toweru vás přivítají místní strážciNa Toweru vás přivítají místní strážci

V Paláci a pevnosti Jejího Veličenstva (Tower of London) představte svým dětem strážce, jimž se říká Beefeaters. Ti pevnost obývají a současně plní roli jejich průvodců.

Snadno je poznáte podle charakteristických tudorovských uniforem. Večer co večer se pak mnoho turistů všech věkových kategorií účastní oblíbeného ceremoniálu, během kterého se brány Toweru uzamykají.

3. Londýn chvíli neposedí, nahoru a doubledeckerem vpřed

Svezte se jedinečným červeným dopravním prostředkemSvezte se jedinečným červeným dopravním prostředkem

Je úplně jedno, kolik vám je, na sto třicet pět metrů vysokém vyhlídkovém kole, Londýnském okuse budete chtít svézt všichni. I když pravdou je, že zatímco děti se těší, že dosáhnou až do oblak, rodiče se hrozí, jak hluboko zase budou muset sáhnout do peněženky…

Velkým dobrodružstvím je i samotná doprava po Londýně. Kdo se neprojede kultovním dvoupatrovým autobusem, takzvaným doubledeckerem, jako by v Londýně snad ani nikdy nebyl! Z běžné hromadné dopravy je sice pomalu vytlačují moderní červené dvoupatrové autobusy, ale doubledeckery to nevzdávají a i nadále absolvují oblíbené vyhlídkové trasy.

V brzké době se mají v Londýně objevit i plně elektrické doubledeckery.

Tip pro vás:

Svezte se s dětmi na nostalgických linkách číslo devět a patnáct, které ještě stařičké doubledeckery provozují. Povozí vás kolem nejslavnějších památek Londýna a bude-li to jen trochu možné, usaďte své děti na sedadla v horním patře. Zajistíte jim tak opravdu fantastický pohled na město.

4. Město plné kouzel, záhad a tajemství… že ano, Harry?!

Dobrodružství zažijete ve studiích Harryho PotteraDobrodružství zažijete ve studiích Harryho Pottera

Existuje vůbec někdo, kdo by neznal mladého čaroděje Harryho Pottera, Hermionu nebo Školu čar a kouzel v Bradavicích? Možná jste této kultovní sérii propadli stejně jako vaše děti, v opačném případě je nechte, ať vám svůj zamilovaný příběh vyprávějí. Vy je na oplátku překvapte tím, jak dobře znáte filmová místa, na kterých se příběh natáčel.

Čtení na podobné témaStudio Harryho Pottera: Kde se natáčely příběhy čaroděje z Bradavic? Rady a tipy na cestuPřečíst

Zajděte s nimi na věhlasné nástupiště 9 a ¾, ukažte jim předlohu pro Ministerstvo kouzel, Banku Gringottových a svou „harry–potterovskou“ prohlídku zakončete třeba v Pavilonu plazů, jenž najdete v krásném Regent´s Park.

Pokud se ale dětem jen letmo zmíníte, že plánujete výlet do Londýna, věřte, že vás budou chtít určitě vylákat také do Studia Harryho Pottera, kde se všechny slavné příběhy natáčely…

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Londýn a Harry Potter

Objevte filmový Londýn

Vyberte si jeden z našich 17 zájezdů do Londýna na téma: Harry Potter

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. července

Londýn pro rodiče a děti

Tajemství Londýna živě

Vyberte si jeden z našich 17 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/duvody-pro-maji-rodice-vyrazit-s-detmi-do-londyna/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024