Čtvrť Jumeirah: neustále se vyvíjející část Dubaje, kde si každý najde to své

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17454x

Jumeirah je čtvrť v moderním městě Dubaj. Jako centrum všeho dění nabízí pestrou škálu atrakcí a aktivit. Vyberte si tu svou!

Vyberte si z našich 15 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Spojené arabské emiráty jsou muslimskou zemí, proto je zde přísně zakázáno koupání „nahoře bez“!

Jumeirah je čtvrť v moderním městě Dubaj, jež je hlavním městem stejnojmenného emirátu. Na rozloze 6 kilometrů čtverečních si každý cestovatel najde to své. Kromě klidného bydlení se tady nacházejí písčité pláže, parky, nákupní centra, mešity, restaurace, kavárny, jedny z nejluxusnějších hotelů, Dubajská zoo nebo třeba vodní park. Tady jsou tipy na místa, která vás dostanou! 

1. Mešita Jumeirah

Mešita JumeirahMešita Jumeirah

Díky své architektuře je nejkrásnější mešitou Dubaje a od roku 1998 jsou dveře této mešity otevřené také veřejnosti. Společně s průvodcem se vydáte na prohlídku, kde vám kromě ukázky interiéru také vysvětlí postup modlitby, očistění a zodpoví veškeré zvědavé otázky.

Na prohlídku mají samozřejmě povolený vstup i ženy. 

2. La Mer

La MerLa Mer

Kousek od mešity Jumeirah se nachází nádherná pláž La Mer, vybudovaná v evropském stylu promenád sice nedávno, ale slávu a srdce místních i turistů si získala velice rychle. Pláž La Mer se dělí na jižní a severní část a nabízí nádherný výhled na Arabský záliv a centrum města s nejvyšší budou světa Burj Khalifa.

Milovníci umění tu na dvou kilometrech najdou graffiti a nástěnné malby moderní doby. Pro malé čertíky tu mají vodní park s názvem „Laguna Waterpark“ s různými tobogány nebo umělými vlnami.

Pláž je oblíbeným místem také pro relax u západu slunce a večerní romantické procházky. Po dřevěném chodníčku se můžete vydat na příjemnou vycházku, která se dá zakončit večeří v jedné z místních restaurací.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

3. City Walk

City WalkCity Walk

City Walk je součástí čtvrti Jumeirah a je směřována spíše k nákupům pod širým nebem. Najdeme tu velmi pěkně navržené venkovní prostory, módní butikový hotel, restaurace a tzv. Green Planet nebo kino.

4. The Green Planet

The Green PlanetThe Green Planet

The Green Planet (neboli „Zelená planeta“) je součástí City Walk a zavede vás do unikátního tropického deštného pralesa s více než 3 000 rostlinami a zvířaty. The Green Planet byla navržena jako uzavřený ekosystém s největším vnitřním umělým životem na světě.

Pokud se odvážíte, můžete si sáhnout na psohlavce zeleného (pro nezasvěcené – had dorůstající až do dvou metrů délky), pozorovat volně létající ptactvo, mrknout na tukana nebo papouška amazónka, pozdravit jednoho ze dvou lenochodů, kteří zde žijí nebo spíše svůj život prospí (neboť lenochod odpočívá 15–20 hodin denně).

K vidění tu jsou opice jako kotul veverovitý, jenž má neobyčejně dlouhý ocas, který mu pomáhá vyrovnat stabilitu při lezení a skákání ze stromu na strom. Dalšími „domácími“ tu jsou: žáby, několik druhů mravenců, ryby, tarantule, netopýři, vakoveverka létavá, brouci, červi, mnohonožky, želvy a další.

5. Kite Beach

Kite BeachKite Beach

Další parádní pláží, která stojí 100% za návštěvu, ať už jste, nebo nejste surfař, je Kite Beach. I tady najdete stylové kavárny a bary, které dělají z Kite Beach velmi populární a příjemné místo, kde strávit víkend. Zmzlinu, mexickou kuchyni nebo hranolky si tak můžete koupit v jednom z karavanů nacházejících se přímo u pláže.

Lze se také posadit na jednu z nafukovacích sedaček nebo zahnat hlad grilovaným sendvičem, hamburgerem, celodenní snídaní, něčím sladkým nebo zdravým salátem a poté si odpočinout na ratanové lavičce s výhledem na moře.

Pro sportovce tu mají k zapůjčení kajak nebo surfová prkna. Ti, co raději sportují na písku, si mohou zahrát fotbal, plážový tenis nebo volejbal. Nejnovějším přírůstkem v Dubaji a Kite Beach je vůbec první venkovní skate park!

6. Mercato Mall

Mercato MallMercato Mall

V případě, že vás omrzí slunce a pláže a rádi byste vyrazili někam na stylové nákupy, doporučujeme Mercato Mall. Toto nákupní centrum se liší od ostatních moderních center architekturou a prostředím. Bylo totiž postaveno ve stylu italské renesanční architektury.

7. Burj Al Arab

Burj Al ArabBurj Al Arab

V městské části Jumeirah najdeme nejkrásnější stavbu Dubaje a symbol Spojených arabských emirátů – hotel Burj Al Arab. Tento 5hvězdičkový hotel byl navržen firmou Tom Wright of WKK Architects v designu vzedmuté plachty a použita byla nejnovější technologie 90. let. Stavba ale nebyla vůbec jednoduchá…

Hotel stojí na uměle postaveném ostrůvku a jeho základní pilíře sahají do 40 metrů hloubky mořského dna. Burj Al Arab neboli „Věž Arabů“ je také synonymem luxusu a přepychu. Na výzdobu bylo totiž použito 10 000 m² plátkového zlata, transfer z letiště a na letiště si můžete zajistit jedním z vozů Rolls-Royce.

Další možností, jak si luxus užít, je pronajmutí jednoho z apartmánů s nejmenší rozlohou 169 m², no a pokud by vám nestačil, hotel nabízí také královské apartmá o rozloze 780 m².

8. Vodní park Wild Wadi

Vodní parkVodní park

Ti, kteří jsou návštěvníky hotelu Burj Al Arab, mají denně volný vstup do přilehlého vodního parku Wild Wadi, který byl vybudován dle arabského příběhu chlapce jménem Juhy, kamaráda námi známějšího Sindbáda.

Tento vodní park je jeden z nejnavštěvovanějších vodních parků na světě a byl otevřen v roce 1999. Nemusíte se však bát, že by atrakce byly staromódní, Wild Wadi je totiž považován za nejrychleji rozvíjející se vodní park na světě, stále tedy atrakce zlepšují a přidávají nové.

Možná i díky tomu je park zařazen na seznam 20 nejlepších světových vodních parků v Evropě, Americe, Asii a Tichomoří. Wild Wadi sice není největším parkem na světě, ale nabízí 38 hlavních atrakcí, což nabídne málokterý z podobných parků.

Nejslavnější atrakcí je Burge Surge. Tato atrakce se skládá ze dvou tobogánů, které procházejí dvěma miskami, kudy spirálově sklouznete na skluzavku. Kdo je vyznavačem většího adrenalinu, může vyzkoušet „drill“ zv. Jumeirah Sceirah. Tady vás nejdříve čeká výjezd na věž vysokou 32 metrů, odkud je mimochodem krásný výhled na celý aquapark. Jakmile dosáhnete vrcholu věže, otevře se pod vámi podlaha a spíše padáte, než klouzáte po 120 metrů dlouhé skluzavce rychlostí až 80 km/h!!! 

Zajímavostí parku také je, že tu pracuje více než 41 národností, a aby každý zaměstnanec měl tu správnou kvalifikaci, musí absolvovat specializované školení, které trvá okolo 6 hodin, a to každý měsíc.

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 24 zájezdů

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jumeirah/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024