Tokio i nadále vládne kulinářskému světu. Průvodce Michelin tu rozdal již 308 hvězdiček

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 10. 1. 2019 • Přečteno 3222x

Jedna udělená hvězda podle klasifikačního systému Michelin znamená, že se jedná o velmi dobrou restauraci. Dvouhvězdičková restaurace má vynikající kuchyni a tříhvězdičková nabízí výjimečná jídla.

Vyberte si z našich zájezdů do TokiaZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

O tom, že levný luxus není oxymóron, se v Tokiu přesvědčíte docela snadno. Stačí navštívit některou z 254 restaurací nabízejících „výjimečné jídlo za rozumnou cenu. V „městském“ průvodci Main Cities of Europe je poznáte podle neméně prestižního ocenění Bib Gourmand.

Není žádným překvapením, vzhledem k tomu, kolik nových restaurací neobyčejné kvality v Tokiu každoročně vznikne, že tu najdete také světově největší počet restaurací oceněných přinejmenším jednou michelinskou hvězdou. Spokojenými hosty brilantní kuchyně i obsluhy můžete být i vy. Potřebujete jen vědět, který podnik si vybrat a kam zaskočit pojíst některou z kreací špičkových šéfkuchařů.

Po ocenění alespoň jednou michelinskou hvězdou touží (nejen) v hlavním městě Japonska většina restauratérů. „Štempl“ jednohvězdičkové kvality tu aktuálně drží 165 podniků. Dvě hvězdičky si vysloužilo 52 restaurací a na nejvyšší gastronomické ocenění – tři michelinské hvězdy – dosáhlo 13 restaurací.

S celkovým počtem 308 hvězdiček je tak víc než jasné, že o světové prvenství v kulinářském vesmíru tak Tokio nepřipraví žádné jiné město ani letos. Ještě v roce 2007 přitom bylo rozdáno „pouze“ 191 hvězdiček. Hlavní město císařství tak i nadále zůstává nejhvězdnějším městem světa.

O tom, že se do Japonska vyplatí cestovat z daleka jen kvůli jídlu, zkrátka nemůže být pochyb. Japonská kuchyně je nejen zajímavá, ale i nesmírně bohatá, dynamická a rozmanitá.

Třeba nejlepší suši podávají v dvouhvězdičkové suši restauraci Kobikicho Tomoki. Nudlovou polévku ramen ochutnejte v ramen restauraci Sobahouse Kinirohototogisu. Tokio je koneckonců jediným městem, jež se může pochlubit ramen restauracemi oceněnými michelinskou hvězdou. Ale nesmíme zapomenout na to hlavní – pokud chcete najít opravdu dobrou restauraci, průvodce většinou vůbec nepotřebujete, stačí následovat lahodnou vůni jídla.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Japonsko (Tokio)

Tržiště asijských NEJ

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Tokia

Zájezdy do Tokia

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tokio-i-nadale-vladne-kulinarskemu-svetu.-pruvodce-michelin-tu-rozdal-jiz-308-hvezdicek/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024