Athény: centrum řecké inteligence

Michaela Smékalová Michaela Smékalová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17390x

Athény jsou největším a bezpochyby nejslavnějším řeckým městem.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do AthénZobrazit zájezdy

Co si člověk představí pod pojmem Athény? Asi první rok dějepisu na základní škole. S Athénami souvisí slova jako demokracie, filozofie, komedie, tragédie a mnoho historicky významných jmen. Stoprocentně však každý zná obrázek Akropole či díky událostem posledních tří let i budovy řeckého parlamentu.

Athény (řecky Αθήνα) jsou největším a zároveň nejlidnatějším městem Řecka. Z celkové populace asi 11 milionů Řeků zde žijí více než 4 miliony. Na to, že ještě na konci 19. století zde žilo necelých 700 000 obyvatel, je to obrovský populační skok, se kterým souvisel i aglomerační a architektonický šok, s nímž se Athény musely nějak vyrovnat. Někde se jim to povedlo více, jinde méně, jak už to tak bývá.

Starověké památky 

Žádný turista by v Athénách neměl pominout návštěvu klasických starověkých památek, které jsou soustředěny v pomyslném kruhu okolo Akropole, a také mnoho zajímavých míst nejen pro turistu. Po památkách pod širým nebem si můžete vychutnat návštěvu archeologických muzeí, které v sobě ukrývají ty nejvzácnější poklady starověku.

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč navštívit Athény: poznejte slávu starověku v 21. stoletíPřečíst

Kde nakupovat, jíst a pít? 

Zpět do současnosti vás vrátí procházka po hlavní nákupní ulici Ermou s vyhlášenými světovými značkami za vcelku rozumné ceny a pohodovou středomořskou atmosféru navodí posezení v některé z typických řeckých taveren. Ty nejlepší se nachází v blízkosti řecké agory a svým hostům poskytují nádherný výhled na osvětlenou Akropoli. Při návštěvě města byste rozhodně neměli opomenout ani okolí Athén.

Michaela Smékalová

Michaela SmékalováExpert Radynacestu.cz

Vychutnat si daný moment a odnést si nezapomenutelné zážitky – to je celá podstata cestování.

Řecko (Athény)

Poznejte božské Athény

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Athén

Zájezdy do Athén

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/atheny/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024