Vesnička Pepka námořníka aneb Cesta do malebného zálivu a filmového světa

Gabriela Špurková Gabriela Špurková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 2. 2024 • Přečteno 766x

Jste filmovými fanoušky a máte rádi kladné hrdiny? Zajeďte se podívat na místo, kde se natáčel snímek s Robinem Williamsem alias Pepkem námořníkem.

Vyberte si z našich 4 zájezdů na MaltěZobrazit zájezdy

Jistě znáte slavný příběh Pepka námořníka – milovníka špenátu a jeho životní lásky Olive Oylové. Pojďme se společně zblízka podívat na malebné filmové kulisy, které můžete navštívit na ostrově Malta.

Kam až sahá historie známé postavičky?

Postavička se proslavila především ve své animované podoběPostavička se proslavila především ve své animované podobě

Kreslená postavička Pepka námořníka se v komiksu poprvé objevuje v roce 1929. Jejím tvůrcem je kreslíř E. C. Segar. V roce 1933 ji pak můžeme vidět v kratším černobílém animovaném filmu. Od té doby vycházejí hlavně filmy animované, ale s Maltou souvisí film hraný

K Pepkovi neodmyslitelně patří nejen jeho přítelkyně Olive Oylová, ale také špenát, který miluje. Dále jeho nejlepší kamarád Wimpy, který je známý svou láskou k hamburgerům, a v neposlední řadě jeho věčný nepřítel Bluto, se kterým zažívá neustálé peripetie a boje.

V hlavní roli Robin Williams

V roce 1980, pod taktovkou režiséra Roberta Altmana, vzniká první hraný film o Pepku námořníkovi. Jako kulisy si filmaři vybírají zátoku Anchor Bay u městečka Mellieha. Do hlavních rolí jsou obsazeni Robin Williams, Shelley Duvallová či Ray Walston. Film jistě ocení všichni milovníci muzikálů.

A i přesto, že film má spíše průměrné hodnocení, bylo rozhodnuto, že se kulisy zachovají a udělají z nich zábavný rodinný park, aby příběh Pepka zažily celé generace.

Čtení: Zájezdy na Maltu - srovnání a doporučení

Vesnice Pepka námořníka a jak se k ní dostat?

Vesničku najdete v zátoce Anchor BayVesničku najdete v zátoce Anchor Bay

Jak jsme již zmínili výše, vesnice se nachází v zátoce Anchor Bay u městečka Mellieha, což je cca 23 km od letiště Malta. Pokud máte půjčené auto, u parku zaparkujete pohodlně a zdarma. Jinak doporučujeme využít služeb přepravní společnosti Bolt, která se na Maltě těší velké oblibě, a cesta vás tak vyjde na pár eur. Samozřejmě také můžete využít místní MHD.

Praktické rady k návštěvě 

V parku vás přivítá Pepek a jeho nejbližší přáteléV parku vás přivítá Pepek a jeho nejbližší přátelé

Na návštěvu parku si určitě vyhraďte celý den. Vstupné vás vyjde na 14 eur/dospělý, a pokud s sebou vezmete i děti, tak vás vstupenka vyjde pro dospělého + dítě na 18 eur (v roce 2023). Aktuální ceny vstupenek si ale vždy raději ověřte na oficiálních stránkách.

Pokud si chcete užít park bez davů, vydejte se sem hned ráno (otevírá se už v 9:30) a ideálně ve všední dny. Hned při koupi vstupenek se ocitáte v samotném příběhu s výhledem na celou vesničku. Barevné, křivolaké domečky nejrůznějších tvarů vás zvou k návštěvě

A už jsou tady! Jakmile vstoupíte, přivítá vás Pepek námořník a všichni jeho přátelé, kteří budou vašimi hostiteli a budou vás bavit po celou dobu vaší návštěvy. Připraveny jsou animační programy pro malé i velké, ve vodě i na souši.

Ještě než se vydáte objevovat krásy vesničky, sejděte k moři a vyberte si lehátko, dáte přednost stínu, nebo blízkosti moře? U lehátek se také nachází sprchy, převlékárny i toalety. A poté, co si odložíte ručník, vyrážíte za zábavou a prohlídkou vesnice.

Jídlo, pití a sportovní vyžití? Ano!

Užijte si všechny atrakce, které místo nabízíUžijte si všechny atrakce, které místo nabízí

V parku se nachází několik občerstvení, my jsme ochutnali sýrovou pizzu a byla moc dobrá. Poté navštivte místní poštu, kde si můžete zdarma odnést speciální pohlednici na památku. Omrknout také můžete Pepkovu pekárnu, požární stanici, dům Olive Oylové nebo místní kino, kde se promítají jednotlivé části z filmu. A pokud máte rádi vyhlídky, taky vás tu jedna čeká. Zatančit si s Olive Oylovou máte možnost několikrát během dne, a hlavně nezapomeňte na fotku! 

Nad kulisami je i speciální část parku věnována dětem, kde si můžete zahrát například minigolf, ztratit se v bludišti nebo vyzkoušet různé trefovací hry. 

V zálivu na vás čeká nádherná „maltská“ modrá barva moře a několik nafukovacích atrakcí, kde se vyřádí celá rodina. Na vše dohlíží plavčík a o program se starají animátoři, tančí se, zpívá, hrají hry a dovádí se ve vodě.

No prostě zábava na celý den pro celou rodinu. Tak co, vydáte se sem s námi?

Gabriela Špurková

Gabriela ŠpurkováExpert Radynacestu.cz

Cestovat znamená objevovat nepoznané.

Malta

Maltský zázrak Středomoří

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů na Maltě

Zájezdy na Maltě

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vesnicka-pepka-namornika/Doporučujeme z Malta

Nejnovější z MaltaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024