Vnímejte Paříž jako ve filmu!

Nikol Kupková Nikol Kupková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3009x

Návštěvníci Paříže často říkají, že procházení ulicemi města je jako být ve filmu. Tohoto faktu se chytli novináři z portálu Rue 89 a vytvořili interaktivní mapu, která znázorňuje, kde přesně byly filmy natočeny.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Návštěvníci Paříže často říkají, že procházení ulicemi města je jako být ve filmu. Kromě turistů mají totiž pro Paříž slabost také francouzští a zahraniční filmaři. Tohoto faktu se chytli novináři z portálu Rue 89 a vytvořili interaktivní mapu, která znázorňuje, kde přesně byly filmy natočeny.

V průběhu let byly ve francouzském hlavním městě vyrobeny stovky filmů, ať už Nebezpečné známosti (Stephena Frearse), Půlnoc v Paříži či Amelie z Montmartru, a díky této mapě můžete zjistit, jestli opravdu stojíte na místě, kde byl daný slavný snímek natočen.

Zatím jsou tam zahrnuty pouze filmy vyrobené v období 2002 až 2008, ale i těch je více než 600, takže už teď máte z čeho vybírat.Nikol Kupková

Nikol KupkováExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vnimejte-pariz-jako-ve-filmu/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FranciePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023