Ve vybrané společnosti… Unikátní výstava Jeana Paula Gaultiera v pařížském Grand Palais

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 1. 2017 • Přečteno 2523x

Ještě jste letos nebyli v pařížském Grand Palais? Je tu další důvod: výstava legendárního Jeana Paula Gaultiera!

Vyberte si z našich 27 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Pokud si chcete alespoň něco z Gaultiera pořídit domů, začít můžete třeba parfémem, pro který zvolil Gaultier jako téma torzo připomínající ženské tělo. Vždyť Paříž je tím nejvoňavějším městem světaClassic, Jean Paul Gaultier aneb francouzská láska může trvat věčně... 

Tohle rozhodně neprošvihněte! V pařížském Grand Palais právě probíhá putovní výstava La planète mode de Jean Paul Gaultier, de la rue aux étoiles (Módní svět Jeana Paula Gaultiera, z ulice až ke hvězdám) věnovaná osobě a dílu jednoho z nejvlivnějších světových módních návrhářů.

Že vám jméno Jeana Paula Gaultiera nic neříká? A na legendární špičatou kornoutovou podprsenku nošenou nad svršky, kterou proslavila popová zpěvačka Madonna, si vzpomínáte? V tom případě znáte i Jeana Paula Gaultiera, z jehož autorské dílny tento ikonický kousek pochází.   

Na výstavě je představen výběr z couture a ready-to-wear kolekcí od sedmdesátých let až po současnost i dosud nezveřejněné módní skicy, fotografie, videoklipy, jevištní kostýmy aj. Tato retrospektivní výstava v Gaultierově milovaném městě nabízí unikátní pohled na práci oslavovaného designéra a jeho vzrušující životní příběh vypravuje prostřednictvím poutavých detailů.

Aby mohly být všechny módní kousky představeny v tom nejlepším možném světle, byla ke spolupráci přizvána avantgardní divadelní společnost UBU i kadeřnice a vlasová stylistka zvučných jmen, Odile Gilbert, jejíž práce propůjčila výstavě naprosto neopakovatelný šarm.     

Dopřejte si v červenci to nejlepší! Výstavu už viděli fashionisti, milovníci módy, od Londýna přes Brooklyn, Dallas až po San Francisco a Stockholm. Chcete-li se k nim přidat i vy, máte čas až do 3. srpna. Výstavu můžete navštívit v následujících časech: Ne+Po (10:00–20:00), St-So (10:00–22:00), Út (zavřeno). Plné vstupné: 13 €.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 27 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vystava-jeana-paula-gaultiera-v-grand-palais/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FranciePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023