Tohle je definitivní sbohem! Zámky lásky v Paříži už nebudou vyprávět příběhy milenců...

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13810x

Paříž řekla takzvaným zámkům lásky au revoir a ze slavného mostu Pont des Arts klenoucího se přes Seinu se tak téměř ze dne na den vytratily všechny kovové důkazy i pojistky lásky.

Vyberte si z našich 42 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že... 

Slavný „most lásky" (Pont des Arts nebo také Passerelle des Arts) si zahrál nejen ve francouzském filmu Amélie z Montmartru, ale třeba i v posledním díle slavného amerického seriálu Sex ve městě

Motiv visacího zámku a klíče byl v Paříži až do letošního června metaforou milenecké lásky. Paříž však řekla takzvaným zámkům lásky au revoir...

Ze slavného mostu Pont des Arts klenoucího se přes Seinu se tak téměř ze dne na den vytratily všechny kovové důkazy i pojistky lásky, které dohromady vážily odhadem 45 tun.  

Rok co rok zamilované páry zamykaly u mostu u Notre-Dame svou lásku na dva západy, klíč pak plní očekávání vhazovaly do Seiny a pak už jen doufaly, že jim jejich láska vydrží po zbytek života. S tím je však nyní konec!

Pařížští „láskokazi“, jak jim někteří přezdívají, byli dlouhodobě nespokojení s vizuální podobou mostu a městským úředníkům zase vadilo, že tíha tisíců zámků slavný „most lásky“ postupně deformovala a ohrožovala tak bezpečnost návštěvníků. V roce 2014 se pod tíhou zámků dokonce zřítila část zábradlí a „most lásky“ musel být na několik dní zcela uzavřen.

Se stejným problémem jednou provždy skoncoval také New York či třeba Melbourne.

Podle plánů by časem měly být na most umístěny prosklené panely, ale ještě než se tak stane, zkrášlily most zamilované graffiti.

Milenci se však jen tak lehce nevzdávají a zámky teď věší na jiná turisticky oblíbená místa v Paříži. A jak svou lásku vyznáte či zpečetíte vy?   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 42 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zamky-lasky-v-parizi-konci/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024