Obidos: Úzké uličky, hradby a řady vinic

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7195x

Obidos je typické malebné portugalské městečko, kde se pěstuje víno.

Vyberte si z našich 23 zájezdů do PortugalskaZobraz zájezdy

Víte, že…

Městečkem se táhnou asi dvoukilometrové hradby? Chrání historické jádro, kouzelné domky nevelké svou rozlohou a uličky stáčející se mezi nimi jako had.

Pokud byste se ocitli na pro vás neznámém místě, netušili byste, kde se nacházíte a přitom byste stáli uprostřed města Obidos, určitě byste poznali, že se nalézáte kdesi v Portugalsku: sněhobílé domy, oranžově či modře lemované, úzké uličky, hradby a řady vinic.

Obidos dostala Isabela Aragonská ve 13. století jako dar a vás při procházce tímto klenotem jistě napadne, že její manžel, dárce této portugalské perly, musel být tím nejštědřejším člověkem na světě.

Zajímavosti a památky

Dominantu města tvoří hrad, který byl po zemětřesení v roce 1755 rekonstruován a dnes se v něm nachází velmi luxusní pokoje pro turisty. Už při trochu krkolomné procházce po hradbách poznáte, že se jedná nejvíce o Američany a Francouze. Rozhodnete-li se hradbami projít, dávejte pozor; většinou není chráněno zábradlím, pod vámi se rozkládá několikametrová propast a navíc, např. už v počátku podzimních měsíců, zde silně fouká vítr. Dech se vám nahoře bude tajit nejen z výšky, ale hlavně z nádhery rozkládajícího se města, domečků s popínavými růžemi a červenými střechami. Vstup do hradního areálu je zcela zdarma.

Doporučujeme zastavit se nahlédnout do kostela Igreja de Santa Maria, kde jsou na stěnách hrobek krásné dlaždice ze 17. století. Nabídka obchůdků se suvenýry zde byla vcelku fádní a všude takřka stejná: prodává se zde hlavně portské, které je tu mimochodem dražší než např. v Lagosu či vybraných obchodech v Lisabonu, keramické dlaždice a všudypřítomní portugalští kohouti ať už v podobě figurek či zátek na víno.

Rezervace zájezdu je jednoduchá a přehledná. Víte přesně, co si objednáváte. Myslíme na každý detail.

Parkování

Středem města občas projede nějaké auto, ale je to spíše výjimka tvořící majitele domů či zásobování. Parkování pro turisty je umožněno na přilehlém parkovišti blízko historického jádra.

Ubytování

Ubytování najdete přímo i v historické části Obidosu, ceny se pohybují kolem 70 € za dvoulůžkový pokoj na noc. Nevýhodou ale je, že parkování nebývá přímo u hotelu a mnohdy není připojení k internetu.

Pokud se Obidos rozhodnete při svých toulkách Portugalskem navštívit, jistě vás nezklame!

Portugalsko

Jak chutná Portugalsko

Vyberte si jeden z našich 23 zájezdů do Portugalska

Zobrazit aktuální zájezdy do Portugalska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. únoraURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/obidos/

Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!