Sintra: pohádkové paláce a zahrady

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 16426x

Sintra je městečko, kde najdete hned dva skvostné paláce.

Vyberte si z našich 24 zájezdů do PortugalskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Dnes je město zapsané na Seznamu UNESCO? Po celý rok láká tisíce turistů.

Sintra vás určitě zaujme už svoji polohou, kterou zaujímá na severních svazích žulového hřebene, mezi zalesněnými roklemi a bystřinami. Také právě z těchto důvodů si ji portugalští králové vybrali za svoje sídlo.

Přesto se ale po okolí Sintry dají podnikat klidné a kouzelné výlety po okolí.

Památky

Jestliže nebudete mít v Sintře dostatek času na to důkladně si ji projít, doporučuji rozhodně navštívit dvě pamětihodnosti:

Palacio Nacional se nachází přímo v srdci starého jádra a poznáte ho snadno podle kónických komínů, tyčících se nad ním. Komíny vedou z kuchyně, kde se mj. nachází rožně a kuchyňské náčiní. Původní jádro bylo vybudováno ve 14. století a přístavby ze 16. století odrážejí maurský sloh. Otevřeno mají od čtvrtka do úterka (ve středu je zavírací den) a vstupné v roce 2008 stálo 6 euro pro dospělého, důchodci mají slevu a studenti mohou tuto pamětihodnost navštívit zdarma.

Máte-li rádi pohádkové paláce a zahrady, podobné těm z pohádek tisíce a jedné noci, pak je pro vás Palacio da Pena tím pravým lákadlem. Palác je vlastně jakousi směsicí různých architektonických stylů, který byl ztvárněn v 19. století pro manžela mladé královny Marie II., Ferdinanda Saxe–Coburg–Gotha. Vstupné do paláce je docela vysoké, 15,5 euro a pokud sem zavítáte, vyhraďte si na jeho prohlídku cca 1,5 hodiny.

V Sintře je moc pěkná procházka po historickém centru města (Sintra Vila). Odpočinout si můžete v jedné z kouzelných kaváren se zahrádkami nebo nakoupit portugalský suvenýr v jednom z mnoha zdejších obchůdků. Hezké kavárny najdete, když se vydáte z Královského paláce směrem nahoru do kopce křivolakými uličkami; některé ze zdejších kavárniček mají terasu s pěkným výhledem na Sintru a její okolí.

Výlet do Serry da Sintra

Budete-li chtít kraji kolem Sintry věnovat více času, doporučujeme tento výlet po jejím okolí držící se malebné trasy po hřebeni zalesněné Serry.

První část, kterou bychom doporučili začít nad Palácem da Pena, je sice trochu strmější a s klikatými silnicemi, ale zato vede hustým lesem a fantastickou krajinou s úchvatnými vyhlídkami.

První zastávkou může být Peninha, kde se vám naskytne krásná vyhlídka. Je zde také kaple ze 17. století, zdobená obrazy z azulejos. O kus dál můžete sjet dolů k rozeklanému pobřeží na Cabo da Roca – nejzápadnějšímu bodu evropské pevniny.

Odtud je dobré jet směrem na Coalres, vesnici, která je obklopená zahradami a vinicemi. Během dalších kilometrů nezapomeňte minout Montserrate, chladný lesní park a zdobený palác z 19. století. Délka trasy je něco málo pod 40 km.

Čtení: Zájezdy do Portugalska – srovnání a doporučení

Ubytování

K ubytování v Sintře doporučujeme soukromý dům Quinta Da Fonte Nova. Najdete ho na adrese 137 Serradas Rio de Mouro. Nachází se 5 km od Sintry a cca 20 km od Lisabonu. Dům disponuje deseti pokoji s vlastním wc a koupelnou. Před domem je bazén a místa k parkování. Má venkovský charakter, jeho okolí je vhodné pro procházky a výlety a je zde klid. Za pokoj na noc si účtují 47 euro.

Portugalsko

Jak chutná Portugalsko

Vyberte si jeden z našich 24 zájezdů do Portugalska

Zájezdy do Portugalska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 12. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sintra/Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024