Porto: malebné město, které dalo světu portské víno

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 21636x

Porto je městečko, které dalo světu portské víno.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do PortaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Celková malebnost, ale i historický význam centra Porta (Ribeira) přispěly také k zapsání na Seznam světových památek UNESCO.

Porto je druhým největším městem Portugalska, ležící nedaleko břehů Atlantského oceánu. Mimo Lisabon a Algarve patří tato destinace k nejnavštěvovanějším v Portugalsku. Celý svět jej zná díky portskému vínu. 

Již po příjezdu do oblasti kolem centra města se návštěvníkům naskytne neopakovatelný pohled na panorama historické části, které tvoří terasovitě rozmístěná architektura, malebné domky, jimž vévodí siluety kostelních věží. Malebnost dotváří řeka Douro, která se kolem starobylé části města klikatí a je též hostitelem několika málo stylových lodiček, kotvících u břehů zpevněných kamennou zídkou a čekajících na turisty. 

Portské víno

Okolí Porta je jednou z nejprůmyslovějších oblastí této země. Samotné Porto pak vešlo v celosvětovou známost vývozem portského vína. V blízkosti řeky se nachází četné sklepy s tímto vývozním artiklem, jenž je možné navštívit, dozvědět se vše o historii výroby vína a součástí prohlídky je i jeho ochutnávka. Ceny vín se pohybují podle kvality, druhu a stáří, avšak obecně lze říci, že v Portugalsku je možné portské víno koupit levněji než v České republice. Ceny se taky liší podle měst, ve kterých kupujete. 

Památky

V Portu najdete množství architektonických památek, jako například gotická katedrála, vévodící v panoramatu města, či gotický kostel sv. Františka, jenž je zajímavý výzdobou svého interiéru – dekorace ze zlaceného dřeva, ve kterém je proveden i známý Kristův rodokmen. Mimo tyto je zde možno zhlédnout ještě další pamětihodnosti sahající svým vznikem do období gotiky, renesance i baroka. Ve většině památek lze uplatnit studentskou i důchodcovskou slevu. Kromě starobylých objektů je možné v Portu zhlédnout i technické skvosty, jimiž jsou tři mosty přes řeku Douro.

Čtení: Zájezdy do Portugalska – srovnání a doporučení

Ubytování

Ubytovací síť Porta je bohatá i cenově rozmanitá v závislosti na kvalitě ubytování. K mání jsou luxusní hotely v centru (cena na týden cca 16–25 tisíc), ale i levné hotely F1 při okraji města.

Doporučuji projít centrem města zapadlými uličkami, vedoucími směrem od řeky nahoru do centra. Najdete tam malé bufety, kde prodávají výborné ryby, chleba a portské za víc než výhodnou cenu!

Porto, jakožto metropole, kde se snoubí starobylost i moderna, tradice i nové trendy, v každém případě stojí za zhlédnutí, nejen v rámci Portugalska, ale celé Evropy.

Portugalsko (Porto)

Za hranice Lisabonu

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Porta

Zájezdy do Porta

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/porto/Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024