Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Švédska – srovnání a doporučení

Autor: Petra Dorčáková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 14. 12. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 182 511


Ve Švédsku s námi můžete strávit čtyři nebo pět dní plných poznání. S průvodcem objevíte známá, ale i skrytá místa metropole Stockholm. V rámci pětidenní varianty pak vyrazíte také mimo město a nahlédnete pod pokličku života Vikingů, projdete se Cambridgí Švédska nebo se vydáte na plavbu po souostroví… Kombinovaný zájezd pak nabídne to nejlepší hned ze tří skandinávských zemí. 

Stockholm – 4denní varianta

To nejlepší ze Stockholmu

Neobyčejný prodloužený víkend strávíme ve městě, kterému se ne nadarmo přezdívá Benátky severu. Můžeme slíbit, že si na zájezdu odpočinete, jedná se totiž spíše o oddechový výlet do švédské metropole. Můžete se těšit na historickou část Starého Města Gamla Stan s královským palácem.

Zavítáte také na ostrov Riddarholm, odkud si prohlédnete stockholmskou dominantu, kde se předávají Nobelovy ceny – městskou radnici, kam později také zavítáte. Dalším místem, které si nenecháme ujít, je Skansen, kde nahlédnete do nejrůznějších období švédské historie. Sportovní nadšenci budou moci navštívit hokejovou halu Globen a během zájezdu vyrazíte i na výlet za město navštívit reprezentativní sídlo švédských králů Drottningholm. Právě tento základní zájezd je kromě Prahy pořádán také z Katovic a Krakova.

Stockholm – 5denní varianta

To nejlepší ze Stockholmu + VIKINGSKÁ BIRKA

Zážitek ze Stockholmského dobrodružství je během tohoto zájezdu ještě „okořeněn“ celodenním fakultativním (není v ceně) výletem lodí za opravdovým vikingským poznáním do města Birka na ostrově Björkö. Vyzkoušet si tu můžete, jaké to bylo žít v nejstarších švédských osadách v tehdy nově vytvořené vikingské vesnici. Rekonstrukce vesnice je částečně založena na poznatcích z archeologických vykopávek na ostrově, proto působí skutečně autenticky.

Navštívíte i zdejší muzeum, které vystavuje modely prezentující život v Birce během vikingského věku. Muzejní obchod Birka pak má i zajímavou sbírku předmětů na prodej, které jinde nekoupíte. Pořídit si můžete například knihy o Vikinzích, klenoty, keramiku či hračky. Na ostrově ale najdete i několik pěkných pláží ke koupání, kterých by bylo škoda nevyužít… Zájezd pak zakončíme ještě výletem na ostrov Djurgarden s muzeem vikingské lodi Vasa

To nejlepší ze Stockholmu + UPPSALA

Během poznání Švédska budete mít v rámci tohoto zájezdu možnost krom Stockholmu navštívit i město přezdívané Cambridge Švédska, živé univerzitní městečko Uppsala. Kamkoli v Uppsale zamíříte, narazíte na památky historického rázu. Přímo v centru tak najdete knihovnu univerzity Carolina Rediviva, kde mají k nahlédnutí Stříbrnou Bibli z 6. století, jeden z nejstarších a nejrozsáhlejších gotických kodexů na světě.

Co by kamenem dohodil, pak leží uppsalská katedrála, pohřebiště švédských panovníků, včetně krále Gustava Vasy. Mezi další památky, které navštívíte, patří i hrad Uppsala a jeho rozsáhlé zahrady. Tato klíčová památka navíc zahrnuje tři významná muzea: Muzeum umění, Dům míru a Vasaborgen. Další úchvatností je i univerzita v Uppsale založená v 15. století, což z ní dělá nejstarší univerzitu ve Švédsku. Na závěr zájezdu zbude čas na odpočinek v některém z mnoha nábřežních parků a kaváren.

To nejlepší ze Stockholmu + PLAVBA PO STOCKHOLMSKÉM SOUOSTROVÍ

Kdo má Stockholm alespoň trochu nastudovaný, ví, že se rozkládá na mnoha ostrůvcích. Pokud vás právě tento detail na Stockholmu fascinuje, pak vás nadchne zájezd, díky kterému se vypravíte nejen po hlavních památkách či atrakcích města, ale zároveň i na fakultativní plavbu po stockholmském souostroví.

Budete proplouvat mezi stovkami malinkých ostrůvků a ostrovů a kochat se zdejší půvabnou přírodní scenérií. Cílem naší plavby pak bude ostrov Sandhamn s krásným přístavem, který je rájem pro milovníky jachtingu. Budeme mít možnost prohlédnout si jachty nedozírné hodnoty, projít se malými uličkami města a obdivovat typické dřevěné švédské domky. A nakonec si dát třeba i něco dobrého na zub v místní hospůdce či kavárně.

Kombinované zájezdy do Skandinávie

Kombinovanými zájezdy jsme pojmenovali 6 a 7denní autobusové zájezdy, přičemž cestu do cílové země absolvujete s průvodcem letecky z Prahy. Kombinujeme tedy dopravu tak, aby z cestování odpadla zdlouhavá cesta do destinace autobusem. Zájezdy jsou pro toto řešení oblíbené a lákají nadšence pro přírodní krásy a zajímavosti. Cestují s námi klienti od mladistvých až po ty nejstarší. 

To nejlepší ze západního Švédska + KODAŇ + OSLO

Během tohoto zájezdu se ocitnete na území tří skandinávských zemí, Dánska, Švédska a Norska. Nejvíce poznatků i pocitů si však odvezete ze Švédska, jehož západní pobřeží plné ostrůvků a útesů projedete od jihu na sever. Ocitnete se v malebných rybářských vesničkách a větších přístavech a zhlédnete i tzv. švédský Stonehenge či skalní rytiny z doby bronzové v Tanumshede. O zaslouženém věhlasu Švédska pro přírodní scenérie a vynikající čerstvé plody moře se přesvědčíte právě na této cestě z dánské Kodaně přes západ Švédska až do norského Osla.

Zobrazit všechny zájezdy do ŠvédskaPetra Dorčáková

Petra DorčákováSpecialista Radynacestu.cz

Naučím vás vidět svět očima místních.Ochutnávka chutných masových koulí ve Stockholmu v tradiční švédské restauraci
Nakupování švédských suvenýrů s průvodkyní Magdou
Interiér dřevěného domku v nejstarším skanzenu na světě ve Stockholmu
Stockholmská radnice neboli Stadshuset je dominantou hlavního města Švédska
Drottningholmský palác je soukromým sídlem švédské královské rodiny
Nábřežní pohled na historickou loď ve Stockholmu
Švédsko je plné větrných dřevěných mlýnů
Ze zájezdu To nejlepší ze západního Švédska + OSLO + KODAŇ
Krásný vodní kanál v univerzitním městečku Uppsala ve Švédsku
Katalog 2023