Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Švédska – srovnání a doporučení

Autor: Petra Dorčáková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 10. 4. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 182 511


Ve Švédsku s námi můžete strávit čtyři nebo pět dní plných poznání. S průvodcem objevíte známá, ale i skrytá místa Stockholmu. V rámci pětidenní varianty pak vyrazíte také mimo město a nahlédnete pod pokličku života Vikingů nebo se vydáte na plavbu po souostroví. Kombinací švédské metropole s jinou zemí také rozhodně nešlápnete vedle.

Stockholm – 4denní varianta

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Prahy)

Neobyčejný prodloužený víkend strávíme ve městě, kterému se ne nadarmo přezdívá Benátky severu. Můžeme slíbit, že si na zájezdu odpočinete, jedná se totiž spíše o oddechový výlet do švédské metropole. Můžete se těšit na historickou část starého města Gamla Stan s královským palácem. Dalším místem, které si nenecháme ujít, je Skansen, kde nahlédnete do nejrůznějších období švédské historie. Během zájezdu vyrazíte i na výlet za město navštívit reprezentativní sídlo švédských králů Drottningholm. Kromě Prahy odlétáme také z Ostravy – Krakova.

Stockholm – 5denní varianta

To nejlepší ze Stockholmu + VIKINGSKÁ BIRKA (letecky z Prahy)

Zážitek ze stockholmského dobrodružství je během tohoto zájezdu ještě „okořeněn“ celodenním fakultativním (není v ceně) výletem lodí za opravdovým vikingským poznáním do města Birka na ostrově Björkö. Vyzkoušet si tu můžete, jaké to bylo žít v nejstarších švédských osadách v tehdy nově vytvořené vikingské vesnici. Rekonstrukce vesnice je částečně založena na poznatcích z archeologických vykopávek na ostrově, proto působí skutečně autenticky.

Navštívíte i zdejší muzeum, které vystavuje modely prezentující život v Birce během vikingského věku. Muzejní obchod Birka pak má i zajímavou sbírku předmětů na prodej, které jinde nekoupíte. Pořídit si můžete například knihy o Vikinzích, klenoty, keramiku či hračky. Na ostrově ale najdete i několik pěkných pláží ke koupání, kterých by bylo škoda nevyužít… Zájezd pak zakončíme ještě výletem na ostrov Djurgarden s muzeem vikingské lodi Vasa

To nejlepší ze Stockholmu + UPPSALA (letecky z Prahy)

Během poznání Švédska budete mít v rámci tohoto zájezdu možnost krom Stockholmu navštívit i město přezdívané Cambridge Švédska, živé univerzitní městečko Uppsala. Kamkoli v Uppsale zamíříte, narazíte na památky historického rázu. Přímo v centru tak najdete knihovnu univerzity Carolina Rediviva, kde mají k nahlédnutí Stříbrnou bibli z 6. století, jeden z nejstarších a nejrozsáhlejších gotických kodexů na světě.

Co by kamenem dohodil, pak leží uppsalská katedrála, pohřebiště švédských panovníků, včetně krále Gustava Vasy. Mezi další památky, které navštívíte, patří i hrad Uppsala a jeho rozsáhlé zahrady. Tato klíčová památka navíc zahrnuje tři významná muzea: Muzeum umění, Dům míru a Vasaborgen. Další úchvatností je i univerzita v Uppsale založená v 15. století, což z ní dělá nejstarší univerzitu ve Švédsku. Na závěr zájezdu zbude čas na odpočinek v některém z mnoha nábřežních parků a kaváren.

To nejlepší ze Stockholmu + PLAVBA PO STOCKHOLMSKÉM SOUOSTROVÍ (letecky z Prahy)

Kdo má Stockholm alespoň trochu nastudovaný, ví, že se rozkládá na mnoha ostrůvcích. Pokud vás právě tento detail na Stockholmu fascinuje, pak vás nadchne zájezd, díky kterému se vypravíte nejen po hlavních památkách či atrakcích města, ale zároveň i na fakultativní plavbu po stockholmském souostroví.

Budete proplouvat mezi stovkami malinkých ostrůvků a ostrovů a kochat se zdejší půvabnou přírodní scenérií. Cílem naší plavby pak bude ostrov Sandhamn s krásným přístavem, který je rájem pro milovníky jachtingu. Budeme mít možnost prohlédnout si jachty nedozírné hodnoty, projít se malými uličkami města a obdivovat typické dřevěné švédské domky. A nakonec si dát třeba i něco dobrého na zub v místní hospůdce či kavárně.

Švédsko jako skvostný doplněk

To nejlepší z Kodaně + ÖRESUNDSKÝ MOST + MALMÖ (letecky z Prahy)

V průběhu zájezdu budou mít zájemci možnost vyjet na výlet do třetího největšího města Švédska, a to do Malma. Přejezd z Kodaně do Švédska proběhne po Öresundském mostě, který byl otevřen teprve v roce 2000. Celková délka přejezdu přes úžinu Öresund je 16 kilometrů a skládá se ze tří částí – podmořského tunelu, cesty přes uměle vytvořený ostrov a vlastního mostu. Vy tuto cestu absolvujete vlakem.

Navštívíte historické centrum Malma s náměstím Stortorget, kde budete obdivovat nádhernou renesanční radnici z roku 1546. Také se projdete kolem starých měšťanských domů z 16. století a zastavíte se na nejkrásnějším náměstí Lilla Torg s barevnými hrázděnými domy.

To nejlepší z Helsinek + STOCKHOLM (letecky z Prahy)

Jedinečný poznávací zájezd, na kterém se podíváte do Finska i Švédska. V metropoli Helsinky nás čeká procházka působivým centrem a bude také dostatek volného času k posezení v jedné z místních kavárniček. Detailně prozkoumáme jednu z největších námořních pevností na světě Suomenlinna a zažijeme nezapomenutelnou plavbu trajektem z Helsinek do švédského hlavního města Stockholm.

Toto město nás uchvátí zejména historickou částí Gamla Stan a také svým rozložením na několika ostrovech. Ty nejzajímavější si nenecháme ujít. Podíváme se také do nejstaršího skanzenu na světě a čeká nás prohlídka paláce Drottningholm, sídla švédské královské rodiny. Výlet zakončíme příjemnou plavbou, kde si odpočineme při sledování panoramat této severské metropole.

Zobrazit všechny zájezdy do ŠvédskaPetra Dorčáková

Petra DorčákováSpecialista Radynacestu.cz

Naučím vás vidět svět očima místních.Ochutnávka chutných masových koulí ve Stockholmu v tradiční švédské restauraci
Nakupování švédských suvenýrů s průvodkyní Magdou
Interiér dřevěného domku v nejstarším skanzenu na světě ve Stockholmu
Stockholmská radnice neboli Stadshuset je dominantou hlavního města Švédska
Drottningholmský palác je soukromým sídlem švédské královské rodiny
Nábřežní pohled na historickou loď ve Stockholmu
Švédsko je plné větrných dřevěných mlýnů
Krásný vodní kanál v univerzitním městečku Uppsala ve Švédsku
Malmö má jedinečnou atmosféru
Historická část Stockholmu zvaná Gamla Stan
Stockholmská opera

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024