Skansen ve Stockholmu: nejstarší muzeum na světě pod širým nebem

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 12733x

V muzeu pod širým nebem můžete tak obdivovat pánské domy, farmy, selské chaty a sámské budovy.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do StockholmuZobrazit zájezdy

V roce 1891 založil Arthur Hazelius, s úmyslem zachránit starou švédskou lidovou kulturu, skansen v hlavním městě Švédska ve Stockholmu na ostrově Djurgården. Z celého Švédska bylo pečlivě rozebráno, včetně interiérů na 150 stavení, které byly poté rozmístěny na ploše 30 ha ve Stockholmu.

Na co se můžete těšit?

Ukázka tradičních řemeselUkázka tradičních řemesel

V muzeu pod širým nebem můžete tak obdivovat pánské domy, farmy, selské chaty a sámské budovy nejstarší etnické skupiny ve Švédsku. Interiéry jsou stejně okouzlující jako exteriéry.

Na vlastní oči uvidíte nejenom nábytek, předměty z domácnosti či kroje, ale také v letních měsících je přítomen v některých staveních „průvodce“ v kroji, který Vám povypráví vše o životě selských lidí.

Pozoruhodný je také kostel Seglora, který byl postaven v roce 1730 v západním Švédsku, větrné mlýny či venkovská škola, které jenom dokreslují historickou atmosféru skansenu.

Na co nezapomenout?

Ukázka domů v muzeuUkázka domů v muzeu

Při návštěvě nesmíte opomenout navštívit taky zoo, která je součástí muzea. V přirozeném prostředí se seznámíte se severskými zvířaty, jako je sob, medvěd, rys, tuleň, vlk či všemi vyhledávaný „Ӓlg“ los.

Ve městečku můžete zhlédnout řemeslná umění (a tradiční suvenýr si zakoupit), obdivovat starobylou lékárnu či obchod nebo si pochutnat na nějaké místní specialitě. Nudit se ve skansenu nebudou ani děti. Součástí je totiž dětská část. 

Otevírací doba je závislá, stejně jako cena na ročním období. V létě je skansen otevřen až do večera, v čase adventu se ve skansenu pořádají adventní trhy s tradičními výrobky a místními specialitami. Závěrem toho všeho je úchvatný ohňostroj.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Švédsko (Stockholm)

Objevte perlu Skandinávie

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Stockholmu

Zájezdy do Stockholmu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/skansen-ve-stockholmu/Doporučujeme z Švédska

Nejnovější z ŠvédskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024