Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejkrásnější z Bali + MOŘE

12 dní / 9 nocí17. 4. – 28. 4. 2017

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 24 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

27–31°C

Dopřejte si nezapomenutelnou atmosféru ostrova Bali. Během zájezdu s fundovaným průvodcem navštívíte jedinečný chrámový komplex Besakih, tradiční vesnici Penglipuran, kulturní centrum Ubudu či vyhlášený opičí prales. Užijete si pláže i moře. Vychutnejte si s námi nádherné přírodní scenérie, rýžová pole, kráterová jezera, činné sopky a prožijte okouzlující Bali!

Na co se můžete těšit

 • Jedinečné rýžové terasy v Bukit Jambul
 • Nejposvátnější vodní chrám Pura Tanah Lot
 • Výjimečný chrámový komplex Besakih
 • Unikátní opičí prales s tajemnou sloní jeskyní
 • Balijské tance s originálními maskami
 • Azurové moře a nádherné pláže Kuta Beach

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Prahy s jedním přestupem společně s průvodcem.

2.DEN

Přílet do jižní části Bali do města Denpasaru, které je správním střediskem celého ostrova a sídlem místní vlády. Odjezd objednanými transfery na hotel, ubytování. Následovat bude informační schůzka s průvodcem. Dle času příletu možná společná krátká procházka po okolí.

3.DEN

Tento den bude vyhrazen koupání a pobytu na pláži poblíž hotelu. Ubytováni budeme v přímořské oblasti Kuta, kterou lemuje dlouhá písečná pláž v délce několika kilometrů. Kuta dříve patřila k nejchudším místům na ostrově, dnes je však živým přímořským centrem s možností koupání či surfování ve vlnách Indického oceánu a s širokým zázemím pro návštěvníky.

4.DEN

Po snídani se vypravíme minibusy (s kapacitou maximálně 6 osob) do východní části ostrova, k Mount Agung, nejvyšší hoře na Bali, která je neaktivním vulkánem. Navštívíme malebnou tradiční vesničku Penglipuran, která leží na úpatí této posvátné hory v krásné přírodě ve výšce 700 metrů nad mořem. Budeme se zde moci seznámit se životem místních obyvatel, jejich zvyklostmi a tradiční architekturou.

V odpoledních hodinách přejedeme minibusem k chrámovému komplexu Pura Besakih, který je nejvýznamnějším a největším hinduistickým areálem na Bali. Celý komplex tvoří 23 samostatných chrámů ležících ve výšce 1000 metrů nad mořem. Během naší prohlídky se budeme kochat nejen krásami ústředního chrámu a jeho duchovní atmosférou, ale také úžasným výhledem na oceán a okolní přírodu. Společně navštívíme srdce celého areálu, rozlehlý chrám Pura Penataran Agung se sedmi nádvořími a bezmála 60 svatyněmi a altány.

Během dne budeme mít prostor na občerstvení. V pozdních odpoledních hodinách se vrátíme minibusy na hotel.

5.DEN

V ranních hodinách se místními transfery vydáme do oblasti Bukit Jambul. Tato oblast je oblíbená především díky překrásným scenériím s rýžových poli a palmovými háji. Má příjemně větrné klima, díky kterému je ideálním místem k relaxaci a načerpání energie.

Později se přesuneme do města Klungung – Semarapura, které bylo v minulosti nejvýznamnějším centrem Balijského království a dodnes je důležitým uměleckým centrem oplývajícím množstvím historických budov. Ve městě budeme mít dostatek času na prohlídku kdysi velkolepého Semarapurského paláce (Puri Agung Semarapura), obklopeného krásnými leknínovými jezírky. Větší část paláce byla sice zničena během holandské invaze, ale to, co zde zbylo, rozhodně stojí za návštěvu. Zajímavá bude zejména prohlídka pavilonu Kerta Gosa, bývalé sněmovní a soudní síně ze 17. století, jejíž největší devízou jsou úchvatné stropní malby zobrazující dobro a zlo, bájné příběhy a hrozivé tresty, které podstupují hříšníci.

V pozdních odpoledních hodinách odjezd na ubytování.

6.DEN

V dopoledních hodinách se vydáme na půldenní výlet k jednomu z nejpůvabnějších chrámů na Bali Pura Taman Ayun z počátku 17. století, který byl v minulosti státním chrámem bývalého království Mengwi. Chrámový komplex byl vybudován na terasovitých zahradách různé úrovně a je obklopen jezírkem a nádhernými zahradami. Zde budeme mít dostatek času na prohlídku. 

Poté se společně zastavíme v opičím lese Alas Kedaton, který leží uprostřed rýžového pole. Opice mají v hinduismu zvláštní postavení a na Bali existuje několik chrámů, v nichž tito savci žijí. V tomto opičím lese se také nachází hinduistický chrám se třemi nádvořími. 

Dále se přemístíme k vodnímu chrámu Pura Tanah Lot, který založil v 16. století potulný hinduistický kněz. Ten údajně během jednoho ze svých kázání zahlédl oslnivé světlo, za kterým se vydal a zjistil, že záře vychází z posvátného pramene. Nechal zde tedy postavit chrám, který se tyčí na dramaticky vyhlížejícím skalnatém ostrůvku v moři. Patří mezi nejposvátnější, nejnavštěvovanější a nejfotografovanější místa z celého ostrova.

Po prohlídce se vrátíme minibusy na ubytování.

7.DEN

Dnešní den bude vyhrazen odpočinku, individuálnímu programu a relaxaci u moře. Pro případné zájemce může průvodce zařídit výlet na vodním skútru – domluva na místě.

8.DEN

Po snídani společně pojedeme až do samého srdce balijského vnitrozemí, do zdejšího kulturního centra Ubudu, kde se duchovní život snoubí s mystickou krásou přírody. Prohlédneme si areál tradičních zdobených budov, které tvoří královský palác Puri Saren Agung, jenž byl v minulosti rezidencí posledního krále Ubudu. Během dne společně navštívíme také zdejší opičí prales Ubud Monkey Forrest, který je domovem tlupy šedých balijských makaků.

Následně se podíváme do věhlasné sloní jeskyně Goa Gajah, která je dodnes hádankou pro archeology. Dříve pravděpodobně sloužila jako svatyně. Uvnitř nalezneme jak hinduistické, tak buddhistické prvky. Proč se ale jeskyni říká „sloní“, nebylo dodnes spolehlivě vysvětleno a jedním z možných vysvětlení je fakt, že vstup do jeskyně připomíná sloní hlavu.

V pozdních odpoledních hodinách návrat na ubytování.

9.DEN

Ráno se vypravíme na celodenní výlet na sever ostrova. Naší první zastávkou bude umělecká vesnice Batubulan, kde zhlédneme ukázku tradičních balijských tanců. Bali je centrem tance –na ostrově vznikly již stovky tradičních tanců a nové neustále přibývají. Jsou zároveň součástí každého balijského náboženského rituálu a návštěva tanečního představení je jednou z příjemných povinností návštěvníků ostrova.

Po tanečním představení společně navštívíme dřevořezbářskou dílnu poblíž vesnice Mas, kde se seznámíme s uměním vyhlášeným po celém ostrově a budeme moci nakoupit tradiční suvenýry.

Následně budeme minibusy projíždět nádhernou krajinou do horské oblasti Kintamani, která leží ve výšce 1500 metrů nad mořem. Těšit se můžeme na dodnes činnou sopku Batur u stejnojmenného sopečného jezera. Zájemci si mohou dát oběd v restauraci s famózní vyhlídkou na kráter a jezero.

Na zpáteční cestě se zastavíme v hinduistickém vodním chrámu Pura Tirta Empul ve městě Tampaksiring. Chrám byl postaven na počest vyhlášení nezávislosti Indonésie a traduje se, že voda ze zdejších pramenů je léčivá. Dnes představuje významné poutní místo, na které místní obyvatelé přicházejí, aby se očistili koupelí v posvátných pramenech, které údajně nechal během zápasu vytrysknout sám bůh Indra.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

10.DEN

Tento den bude vyhrazen relaxaci u moře. Pro případné zájemce může průvodce zajistit lodní výlet spojený se šnorchlováním. Během výletu bude podáváno občerstvení. Domluva s průvodcem na místě.

 

11.DEN

V závislosti na čase odletu volno u moře, případně po snídani odjezd transfery na letiště. Odlet do ČR s jedním přestupem.

12.DEN

Návrat do ČR.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Dajana Krestová – přímá linka: 596 111 035

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Denpasar – Praha včetně letištních tax (s 1 přestupem)
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • mikrobusy během pobytu
 • 9x ubytování v 3* hotelu se snídaní
 • českého průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek
 • fakultativní výlety
 • bakšišné
 • doporučené kapesné 400 USD
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 200 Kč

Kde budete ubytováni?

 • nocleh v krásném 3* hotelu kousek od moře v nejoblíbenější oblasti Kuta

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

576 Kč

UNIVERSAL + STORNO

1 260 Kč


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Chcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


Nová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK