Kuta: plážové město surfařů, které nabízí vše, na co si vzpomenete

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 5. 2019 • Přečteno 4104x

Dodnes je Kuta městečkem, kde převážně potkáte baťůžkáře, novodobé hipíky.

Vyberte si z našich zájezdů na BaliZobrazit zájezdy

Když se řekne Kuta, surfaři uvidí dokonalé vlny, turisté místo, kam přistanou, přiletí-li na Bali, cestovatelé místo, kterému se raději vyhnout. Ti, co mají rádi nikdy nekončící párty, v Kutě jistě vidí ideální místo na zemi a naopak historik pro změnu místo, jehož historii je dobré minimálně zmínit. Jak bychom tedy měli Kutu představit? Co zde můžete očekávat?

Z historie nejen Kuty, ale i ostrova Bali

První hotel zde postavili AmeričanéPrvní hotel zde postavili Američané

Místní vždy považovali jižní pobřeží, na kterém Kuta leží, za pustinu a neúrodný kraj. Dokonce to bylo místo, kam se údajně umísťovali nemocní lidé a kriminálníci. V 17. a 18. století Kuta ještě více ztratila ze své pověsti, a to když se stala otrokářským přístavem a místní odsud byli posíláni do jávského otroctví.

Poněkud zlepšovat se začala situace v 19. století, kdy se přístav zklidnil, a tak se sem nastěhovali obchodníci. Doslova zmrtvýchvstání zažila zdejší pláž, když v předvečer 2. světové války tu byl vystavěn první americký hotel.

Příliv turistů ke krásné pláži ale zastavila válka a první, převážně hippie, cestovatelé sem začali jezdit až v 60. letech. Takřka přes noc se balijská Kuta stala rájem pro lidi z řad této komunity. Dodnes je městečkem, kde převážně potkáte baťůžkáře, novodobé hipíky.

Kuta v současnosti

Ráj pro surfařeRáj pro surfaře

Dnes Kuta tvoří souměstí s městečkem Legian, Seminyak a Canggu. Jen 10 kilometrů je to odsud do hlavního města Denpasar. Ke Kutě geograficky patří i nedaleké mezinárodní letiště.

Je to nesmírně živé místo, kde nenajdete jen už zmiňované baťůžkáře, a to v každém dni v roce. Je tu i oblast pro solventní klientelu, oblast, kam jezdí zkušení surfaři, ale i oblast, kterou vám nabídnou, když se surfovat chcete teprve učit. Na své si zde přijdou lidé, kteří vyhledávají večerní párty nebo rádi navštěvují drahé restaurace s vybranými pochoutkami.

Nabídka ubytování je tu nepřeberná. Od jednoduchých hostelů přes pěkné butikové rodinné hotýlky až po drahé hotely.

Najíst se zde můžete u pouličního stánku, stejně jako v americkém fastfoodu či předražené západní restauraci. Je libo kávu u místního ministánku nebo z amerického řetězce?

Cokoli potřebujete půjčit, od motorky, surfu až po věci na potápění, jste na správném místě! Vše se mísí s neuvěřitelně silným dopravním provozem, který ale místní zvládají mistrně. Zkrátka a dobře, Kuta nikdy nespí a tepe svým srdcem do horkého jižního slunce.

Možná je dobré přijet sem alespoň na jedno odpoledne, projít se po táhlé sedmikilometrové pláži, zažít ten ruch, který k cestám patří a pak se v klidu vrátit na nějaké klidné místo. Třeba na okraj nedalekého Ubudu nebo do vesničky pod jednou z místních sopek. Anebo vyrazit dál za poznáním, třeba na západ slunce k jednomu z mnoha chrámů na pobřeží oceánu.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Indonésie (Bali)

Balijský ráj na vlastní kůži

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Bali

Zájezdy na Bali

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kuta/Doporučujeme z Indonésie

Nejnovější z IndonésieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024