7 tipů, co si vzít na palubu letadla do USA: seznam věcí, co nezapomenout a jak si cestu zpříjemnit

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 37195x

Cesta letadlem do USA trvá obvykle nejméně sedm hodin. Jak si takový let zpříjemnit a čím se na palubu letadla vybavit?

Vyberte si z našich 12 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Obalte si kufry doma strečovou fólií. Na dlouhé cestě se zavazadla nezničí a vy ušetříte za drahou balící službu na letištích. Nezapomeňte si fólii přibalit také do kufru k zabalení na cestu zpět. 

Snem mnoha z nás je alespoň jednou navštívit Spojené státy americké. Ať už se rozhodnete podívat se do Las Vegas, New Yorku či Miami, je důležité pamatovat také na dlouhou cestu letadlem, která vás cestou za uskutečněním vašeho snu čeká. Většina aerolinií dělá vše pro to, aby vám let utekl, ale jak si dlouhou cestu v oblacích ještě zpříjemnit? Tady je našich 7 tipů. 

1. Cestovní doklady, peníze a osobní věci

Pasy, občanské průkazy, peněženky a platební karty – takové cenné věci patří vždy do příručního zavazadla na palubu letadla. Jen si představte ten pocit, kdyby vaše zavazadlo „skončilo“ úplně v jiné destinaci a vy byste tak zůstali bez financí. Letenka s cestovním dokladem a peněženka jsou předměty, kterým na dlouhé cestě je potřeba věnovat pozornost a mít je dobře uschované v kabelce či jiném příručním zavazadle na palubě letadla.

2. Termo-sprej na osvěžení, léky

Myslete i na léky, které berete pravidelněMyslete i na léky, které berete pravidelně

Dlouhá cesta letadlem je nepříjemná, nezapomeňte se protáhnout čas od času, projít se po uličce a osvěžit se malým termálním sprejem, který máte s sebou v kabelce! Vzduch v kabině pleť vysušuje, termální voda ve spreji jí dodá vláhu a osvěží ji.

Pozor, do příručního zavazadla na palubu letadla je možné převážet tekutiny, krémy a gely o objemu pouze 100 ml. Tyto lahvičky uschováte do uzavíratelného sáčku o celkovém objemu 1 litru, který předkládáte na osobní kontrole.

Pokud berete nějaké léky, určené doktorem, tyto také přibalte do příručního zavazadla. Je dobré vzít si na palubu i léky jako paralen, léky proti bolesti a nosní sprej. Rýma, bolest hlavy nebo zvýšená teplota přicházejí dle Murphyho zákonů vždy, když to nejméně čekáte. Léky po ruce vám pomohou od trápení a cesta bude bez bolestí. 

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

3. Pohodlné oblečení a pohodlná obuv

Několikahodinová cesta strávená na palubě letadla je snesitelnější, pokud cestujete v pohodlném oblečení. Úzké džíny, které budou tlačit nebo nepohodlné tričko, dokáží cestu otrávit. Pokud se nechcete svých oblíbených kalhot vzdát, vezměte si na palubu tepláky či legíny, které si můžete převléci a cítit se tak pohodlně.

V letadle si pravděpodobně vyzujete i boty, místo nazouvání a vyzouvání vždy, když potřebujete vstát, si můžete přibalit žabky.

4. Let přes noc? Polštářek a pastu na zuby

Se spaním vám pomůže maska na očiSe spaním vám pomůže maska na oči

Mnoho aerolinií poskytuje svým pasažérům na let přes noc výbavu v podobě špuntů do uší, oční masky na spaní, deky, polštáře nebo ponožek, také zubní kartáček a pastu na zuby. Malou zubní pastu a kartáček doporučujeme mít v příručním zavazadle na jakýkoliv let do USA. Pocit umytých zubů oceníte i na dlouhých letech přes den.

Letadla jsou vybavena i polštářkem s dekou. Někdy je vlastní polštářek pod hlavou příjemnější než ten půjčený. Když budete mít pod hlavou dva polštářky, na pohodlí to ještě naopak přidá.

5. Něco na zub mějte i na palubě letadla

Stewardi a letušky se během letu starají o pasažéry, v pravidelných intervalech rozváží pití a hlavní jídlo jako snídani, oběd, večeři či svačinu. Záleží, kam letíte a v jaké denní či noční době.

Jelikož pauzy mezi jídly mohou být někdy delší, doporučujeme přibalit si do příručního zavazadla něco dobrého.

6. Nezapomeňte na knížku, dětem pak na hračky

Pro děti nezapomeňte hračky a vlastní sluchátkaPro děti nezapomeňte hračky a vlastní sluchátka

Na palubě je na každém sedadle interaktivní obrazovka, na které můžete sledovat průběh letu, filmy nebo hrát hry. Filmy a seriály jsou pouze v anglickém jazyce, a protože ne každý z nás umí anglicky, je lepší, když do příručního zavazadla přibalíte tablet, na kterém můžete sledovat vaše filmy nebo ještě lépe knížku, kterou jste si už dlouho chtěli přečíst, ale nikdy na to nebyl čas, ať už kvůli práci, dětem či jiným povinnostem.

Na palubě letadla můžete dělat zkrátka věci, na které vám nezbývá jinak moc času. Chtěli jste se konečně začít učit cizí jazyk? Kupte si třeba učebnici pro samouky a začněte!

Dětem přibalte do baťůžku nějakou pěknou knížku, omalovánky či jiné hračky, které vaší ratolest zabaví.

7. Svoje vlastní sluchátka

Na palubě sice sluchátka dostanete, ale obvykle jsou to levné výrobky na jedno použití. Kvalitou se s těmi vašimi nedají srovnávat a rozhodně budou ty vaše uším příjemnější. Pokud tedy doma máte svoje sluchátka, tak si je přibalte. Cestu si můžete krátit také posloucháním hudby.

A co říci na závěr? Jakkoliv se cesta zdá dlouhá, to co vás čeká, za to vždy stojí.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/7-tipu-co-si-vzit-na-palubu-letadla-do-usa-co-nezapomenout-a-jak-si-cestu-zprijemnit/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024