7 rad před cestou na Floridu: jak ušetřit, nezmatkovat a užít si dovolenou v suchu a pohodě

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13239x

Pojedete-li na Floridu, bude se vám hodit pár rad, co si zabalit do kufru.

Vyberte si z našich zájezdů na FloriduZobrazit zájezdy

Znáte to, balíte kufry, nevíte, kde vám hlava stojí a pocit, že nic nestíháte, dosahuje sta bodů. Cestovní horečka je v plném proudu a kufr se zavírá s pocitem „ono to nějak dopadne“. Tentokrát to ale bude jinak! Máme pro vás pár rad, na co nezapomenout, aby byl váš pobyt na Floridě bezstarostným zážitkem.

1. Repelent proti komárům

Chraňte se repelentem proti komárůmChraňte se repelentem proti komárům

V období od prosince do dubna je nejvýhodnější čas navštívit NP Everglades, známý díky svým mokřadům s unikátní faunou a flórou a hlavně aligátorům, kteří se v parku přirozeně vyskytují. Pro návštěvníka parku je to zážitek na celý život, ale často se zapomíná na otravný poletující hmyz, který saje krev.

I v lednu se můžou teploty rovnat těm letním a není moc příjemné potit se v dlouhých kalhotách. Doporučujeme proto přibalit repelent proti komárům, který vás ochrání před otravným hmyzem a návštěvu tohoto unikátního národního parku si užijete bez nepříjemného pokousání a škrábání.

2. Jaké oblečení si sbalit do kufru?

Co vše si sbalit na Floridu?Co vše si sbalit na Floridu?

V lednu jsou teploty v České republice proměnlivé, jednou je pod nulou a mrzne, chvíli se drží teploty zase lehce nad nulou. Teplé lednové počasí na Floridě je tak pro nás dost nepředstavitelné. Doporučujeme si přesto do kufru sbalit pohodlnou sportovní obuv, větrovku a něco teplejšího v případě ochlazení.

Může přijít i déšť, nezapomeňte na pláštěnku či deštník. Počasí je na Floridě je ale po většinu roku teplé a vyrovnané, a je potřeba počítat i s vysokými letními teplotami. Určitě oceníte brýle, pokrývku hlavy a pohodlnou letní obuv. Nezapomeňte na plavky a osušku v případě koupání se v moři či bazénu.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

3. Cestovní adaptér do USA

Adaptér si kupte už v ČRAdaptér si kupte už v ČR

Doporučujeme koupit si cestovní adaptér již v České republice místo v USA. Ušetříte si tak běhání po obchodech v USA a taky nějaký ten dolar.

V Americe mají jiné elektrické napětí, než je tomu u nás. Adaptér je proto nutností. 

4. Studenti nezapomenout přibalit ISIC kartu

Studenti mohou využít ISIC kartyStudenti mohou využít ISIC karty

Spousta muzeí na Floridě akceptuje studentské karty. Studenti tak ušetří až o polovinu oproti plnému vstupnému. Vzít si s sebou ISIC do peněženky se určitě vyplatí.

Za ušetřené peníze si pak můžete koupit nějaký pěkný suvenýr jako vzpomínku.

5. Opalovací krém

Nezapomeňte na ochranu před sluníčkemNezapomeňte na ochranu před sluníčkem

Spálená kůže od sluníčka není nic příjemného ani zdravého. Při pobytu na Floridě nezapomínejte, že se nacházíte v subtropickém až tropickém pásmu, proto je nezbytný opalovací prostředek nutností.

I když se nejdete slunit na pláž, ale jedete na výlet, pamatujte na nekryté části těla. Spálené krky, obličeje a ruce jsou nebezpečnou záležitostí. Myslete na zdraví svojí kůže!

6. Platební karty, hotovost

Platit kartou se dá téměř cokoliPlatit kartou se dá téměř cokoli

Před odletem do USA si zjistěte ve své bance, zdali máte svou platební kartu aktivovanou pro placení v zahraničí. Pokud vlastníte dvě platební karty, vezměte je obě.

Máte pak větší jistotu, že kdyby se něco stalo s jednou kartou, druhá bude fungovat a vy nezůstanete bez prostředků.

Čtení na podobné témaKarta nebo hotovost? Poradíme, čím v zahraničí platit, na co si dát pozor a pročPřečíst

Platit můžete ve všech zařízeních: obchodech, restauracích nebo suvenýrech. Placení probíhá většinou tak, že projedete kartou s magnetickým proužkem terminálem. U nás tento způsob není tak rozšířený, na Floridě je ale zcela normální. Většinou bude také potřeba podepsat se na elektronickou obrazovku.

Při výběru z bankomatu se k částce přičtou ještě nějaké cca 34 dolary na poplatek. Dolary doporučujeme směnit ještě před odletem do USA a nejlépe v hodnotách 20 dolarů. Vyšší bankovky na Floridě jen neradi přijímají.

7. Na závěr kontrola cestovních dokladů, pojištění a ESTY

Kontrola pasů a ESTY na závěrKontrola pasů a ESTY na závěr

Na závěr si zkontrolujte vaše cestovní doklady. Pro vstup do USA je vyžadován pas s biometrickými údaji a vstupní povolení ESTA.

Na seznamu našich rad a tipů pak nesmí chybět ani kvalitní zdravotní pojištění, protože lékařská péče v USA patří k nejdražším na světě.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA (Florida)

Na Floridu za zážitky

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Floridu

Zájezdy na Floridu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/7-tipu-a-rad-pred-cestou-na-floridu/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024