Argentinské tango v Barceloně? Od bláznivých nápadů je k realizaci jen krůček (ten taneční)

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4936x

Zatančete si žhavé argentinské tango v podmanivých kulisách Barcelony již tuto neděli...

Vyberte si z našich 14 zájezdů do BarcelonyZobrazit zájezdy

Víte, že...

Výuka tanga, při kterém klíčovou roli hraje vztah k partnerovi, se využívá v argentinských nemocnicích coby terapie umožňující duševně chorým a seniorům navázat nový kontakt s okolním světem?

Kdy jste naposledy protančili celou noc a ráno spokojeně padli do postele? Nebo si na to už jen stěží pamatujete a většinu svých večerů trávíte spíše jen sledováním slavných tanečních scén z filmů a tanečních videoklipů? Děláte si starosti s tím, zdali ještě zvládnete všechny taneční kroky? Ale nemusíte! Pro tango je podstatné jediné: až dotančíte, musí ve vás zůstat povznášející pocit z tance.

Milovníci tanga se chtějí bavit a užívat si čas mezi lidmi se společnou vášní pro tanec.

I proto vznikla takzvaná milonga, společenská setkání tanečníků tanga, která se konají v tanečních studiích, tančírnách, klubech, restauracích, barech a na dalších veřejných místech po celém světě. Milongu můžete najít téměř kdekoliv, kam si naplánujete svou prázdninovou cestu. Stačí s předstihem navštívit speciálně vytvořenou webovou stránku a začít plánovat.

Každou neděli (18:30–23:00; adresa: Cotton Club Barcelona, Casino Barcelona, Calle Marina 21) se milovníci argentinského tanga scházejí také v katalánské Barceloně, okouzlujícím přímořském městě s proslulou architekturou, kulturou neomezených možností a špičkovou gastronomií.

Bezplatnou lekcí tanga vás provedou ti nejlepší učitelé, kteří vás naučí základní krok s jeho osmi pozicemi, správné objetí... O uvolněnou atmosféru a spoustu zábavy se i po skončení lekce postarají DJové z vyhlášených klubů, výjimkou však nejsou ani oblíbená živá vystoupení.

Kupte si boty na tango a nedělní prohlídku Barcelony zakončete tancem, o kterém slavný tanečník Ricardo Vidort jednou prohlásil: „Když tančíte tango, musíte ze sebe vydat úplně všechno. Pokud to udělat nemůžete, raději netančete.“

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/argentinske-tango-v-barcelone/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024