Barcelonský Gaudího „Kamenolom“ dostane k Vánocům nový kabát

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4356x

Gaudího dílo a nejskvělejší barcelonský činžák se rozzáří. Nikoliv však vánočním osvětlením, ale novotou. Slavnostní dokončení restaurátorských prací proběhne v pondělí 22. 12. od 13 hodin.

Vyberte si z našich 20 zájezdů do BarcelonyZobrazit zájezdy

Víte, že…

La Pedrera je největší obytný dům, který kdy Antoni Gaudí postavil? Je také jeho poslední světskou stavbou. 

Když před sto lety architekt Gaudí stavěl tento nejskvělejší činžák v Barceloně, dali mu místní kvůli jeho nevšednímu stavebnímu slohu název La Pedrera, což v katalánštině znamená kamenolom.

Nyní dostane na Vánoce nový kabát. V pondělí 22. prosince se z něj po deseti měsících sundá lešení a jeho omítka se rozzáří jako vánoční stromek! Slavnostní dokončení restaurátorských prací symbolicky zakončí na slavnostní akci ve 13 hodin odpoledne i starosta Barcelony.

Šestiposchoďový čínžovní dům se ale správně jmenuje Casa Milá a najdete jej v barcelonské čtvrti L'Eixample, na rohu ulic Passeig de Grácia a Carrer de ProvencaOd roku 1984 je zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO, dnes v něm sídlí centrum Katalánské nadace a pořádají se v něm výstavy a kulturní setkávání.

Po jeho dokončení se věnoval už jen chrámu Sagrada Familia. Toto své životní dílo však nikdy nedokončil.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 20 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/barcelonsky-gaudiho-kamenolom/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024