Bezplatné filmové projekce pod širým nebem aneb Oblíbená letní tradice všech Newyorčanů

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 3541x

Všech pět městských částí New Yorku patří po celý červenec a srpen všem filmovým nadšencům...

Vyberte si z našich 11 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Ve všech pěti městských částech New Yorku právě probíhá letní promítání pod širým nebem. New York miluje dobrodružství i výtečnou filmovou podívanou, a proto si většina jeho obyvatel nenechá nikdy ujít bezplatné promítání filmů v unikátních městských kulisách.

Promítá se i na Coney Islandu, poloostrově v nejjižnější části Brooklynu s více než tři kilometry dlouhou písčitou pláží, nebo třeba na dolní části newyorského Manhattanu.     

Milovníci skvělých filmů by si letošní filmové lahůdky rozhodně neměli nechat ujít. Nabídka je vskutku široká, od počítačově animované komedie Lego příběh přes kultovní film Monty Python a Svatý Grál až po vynikající sci-fi komedii Návrat do budoucnosti II.

Vstup na všechna promítání je bezplatný. Začíná se vždy po západu slunce, zpravidla okolo půl osmé večer. Do piknikového koše si stačí přibalit teplou deku, případně měkké hřejivé ponožky, pár místních dobrot a vychutnávání letní filmové nadílky může naplno začít!      

Ještě než však slunce na Coney Islandu zapadne a na filmovém plátně se poprvé objeví všichni oblíbení hrdinové, lze příjemné letní odpoledne strávit třeba v místním zábavním parku plném atrakcí. Projížďku na světoznámé dřevěné horské dráze z roku 1927, které se říká Cyclone, si prostě nelze neužít. To bude jízda! 

V průběhu července a srpna, vždy v pondělí, promění dvanáctimetrová nafukovací obrazovka krásnou písčitou pláž na Desáté západní ulici v letní kino. Mimořádně vyladěná kombinace moderních, klasických a nezávislých filmů znamená jediné: pohodu a klid ve městě, které nikdy nespí.

Program filmových pondělků na slavném Coney Islandu: 

13. 7.: Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel (2014)

20. 7.: Rošťáci / The Goonies (1985)

27. 7.: Indiana Jones a chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)  

3. 8.: Velká šestka / Big Hero 6 (2014)

10. 8.: Táta v sukni / Mrs. Doubtfire (1993)

17. 8.: Strážci Galaxie / Guardians of the Galaxy (2014)

24. 8.: Bonusový film na přání diváků

Zažít jedinečné venkovní promítání však lze i na mnoha dalších místech New Yorku, tak příjemnou zábavu a ničím nerušenou podívanou!  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/bezplatne-filmove-projekce-pod-sirym-nebem-v-new-yorku/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024