Bojujete v létě s touhou skočit do fontány? Už nemusíte. V New Yorku se v ní svlažíte zcela legálně

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 7. 2018 • Přečteno 3036x

Zapomeňte v létě na vlhčené osvěžující ubrousky, zavrhněte termální vodu ve spreji i vlažnou sprchu v hotelu a raději se rovnou celí ponořte do fontány.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Pokud se chcete vyhnout případnému kožnímu alergickému onemocnění, doporučujeme vám navštívit fontánu v parku Washington Square Park s nepřetržitou cirkulací vody a důmyslným filtračním systémem.

K pořádnému osvěžení v New Yorku nebylo nikdy blíž. Stačí trocha dětské hravosti a lehkomyslnosti a k tomu svršky z rychleschnoucí textilie – a osvěžení ve městě rozpáleném letními vedry už nikdy nebude jako dřív. Dost bylo tajného (a tím pádem nelegálního) nočního koupání po vzoru Anity Ekbergové z Felliniho filmu La Dolce Vita, nastal čas povoleného koupání.

Tuhle oblíbenou letní atrakci New Yorku si tak rozhodně nesmíte nechat ujít. Až se městské fontány zase rozzáří pod jasnou modrou oblohou a jejich voda vás zláká ke krátké koupeli, neváhejte ani minutu.

Jen mějte na paměti, že fontána není koupaliště a voda v ní často obsahuje také chemické přísady, které ji udržují křišťálově čistou. Ale komu by to jednou za čas vadilo? A stejně tak nezapomínejte, že fontánové trysky jsou určeny pouze k zábavě. Práci, např. v podobě přepírání osobního prádla, si tak raději nechte až do hotelové koupelny.

A kde všechny ty půvabné fontány najdete? Až vyrazíte do Central Parku, zastavte se u ikonické fontány Bethesda (č. 17), na jejímž vrcholu bdí Anděl vod, jenž třímá v ruce lilie symbolizující čistotu vody. 

Určitě vás zaujme i fontána ve slavném trojúhelníkovém parku City Hall Park s městskou radnicí z roku 1811 či fontána v parku Washington Square Park, který je v podstatě nádvořím kampusu New York University. Všechny tři fontány navrhl stejný muž, britský architekt J. Wrey Mould.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/bojujete-v-lete-s-touhou-skocit-do-fontany-uz-nemusite.-v-new-yorku-se-v-ni-svlazite-zcela-legalne/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024