Portrét vášně: mimořádně silný příběh Fridy Kahlo znovu ožívá v botanické zahradě v New Yorku

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 7753x

Poznejte neobyčejný životní příběh tragédie a vášně, které byly hlavními uměleckými náměty a které definovaly život proslulé mexické malířky Fridy Kahlo.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Hledáte zajímavé čtení na léto? Nechte se strhnout životním dramatem slavné mexické malířky. Spisovatelka Bárbara Mujica vám v románu Frida představí její beletrizovaný portrét. Spíš než depresi si užijete závan silné vůle a životního optimismu vitální, vnitřně nezlomné ženy.  

Poznejte neobyčejný životní příběh tragédie a vášně, které byly hlavními uměleckými náměty a které definovaly život proslulé mexické malířky Fridy Kahlo.

Tentokrát za jejími pozoruhodnými obrazy, z nichž většinu tvoří autoportréty odrážející její bolest a smutek, nemusíte až do Mexico City.

Letos v létě a na podzim můžete v botanické zahradě v New Yorku navštívit nejnovější výstavu nazvanou – „Frida Kahlo: umění, zahrada, život“. Výstava potrvá až do 1. listopadu.  

Frida Kahlo, jedna z největších ikon uměleckého světa všech dob, malovala zářivými barvami, ovlivněnými kulturou Mexika. Malovat začala v době, kdy se zotavovala ze svých zranění v důsledku vážné nehody autobusu v roce 1925, při níž téměř zemřela. Její život se po této nehodě již nikdy nevrátil do původních kolejí, nemohla se stát matkou a v průběhu života musela podstoupit na třicet operací.

Svůj životní příběh osudově protknula s malířem Diegem Riverou. Po jeho boku prožila život plný lásky, nenávisti, žárlivosti, nevěry i lesbických avantýr. 

Výstava v New Yorku ukazuje Fridu Kahlo také jako ženu, jež milovala zahradu svého domu (La Casa Azul). Současně ukazuje, jaký význam měly rostliny (kaktusy, agáve, traviny aj.) v její umělecké práci. V jedné části botanické zahrady dům Fridy Kahlo i repliku jejího ateliéru s výhledem na zahradu skutečně najdete. Vše je až neuvěřitelně věrohodné. Možná na chvíli dokonce uvěříte, že Frida Kahlo za vámi přijde na zápraží domu.  

Při vstupu návštěvníky přivítá drátěná instalace, která odkazuje k nejslavnějšímu obrazu této mexické malířky. Řeč je samozřejmě o obrazu „Las Dos Fridas“ (Dvě Fridy"), jenž zachycuje dvě strany její osobnosti. Aby se vám návštěva výstavy i samotného New Yorku vydařila, stačí málo, dobrá nálada, dobří přátelé, dobré mexické jídlo a hudba a dobrá kniha do letadla. Prozatím můžete do botanické zahrady zavítat alespoň virtuálně

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/frida-kahlo-v-new-yorku/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024