Co se stane v Las Vegas... Ve speciálním boxu na letišti odteď můžete nechat i nedopalek jointa

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 29. 3. 2018 • Přečteno 2263x

Tzv. Amnesty boxes byly v únoru letošního roku rozmístěny hned na třech letištích v Las Vegas (McCarran International Airport, North Las Vegas Airport a Henderson Executive Airport).

Vyberte si z našich 9 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

Víte, že...

I když marihuanu kouří 14,4 milionů Američanů, rozhodně vás nenavádíme, abyste se k nim přidali. Ale pokud už tak učiníte, nezapomínejte, že pro kasina v Las Vegas platí striktní zákaz jejího kouření.

Žhavou novinku z lasvegaského letiště ocení nejeden návštěvník Nevady. Teda alespoň v případě, že to před návratem domů pořádně rozjel. A jestli si k tomu všemu ještě stihl ubalit jointa, možná až před letištní halou zjistí, že se mu ještě několik cigaret marihuany válí po kapsách. Ale co teď? Hlavně nepanikařit! I ty nejposlednější důkazy mejdanů lze hravě zlikvidovat ve speciálním kontejneru na marihuanu.     

Nevada je jedním z těch amerických států, kde si lze „trávu“ k rekreačním účelům zakoupit naprosto legálně ve specializovaných obchodech. Na federální úrovni ale zůstává marihuana i nadále mezi nelegálními drogami.

Takže pokud by pracovníci vládní agentury TSA (Transportation Security Administration), kteří provádějí kontroly na letištích, někoho načapali, jak z kapes vytřásá cosi zeleného, nejspíš by putoval rovnou na policejní stanici. Pravdou ale je, že by to bylo poprvé, kdy se něco takového stalo.

Všichni ti, kterým už pobyt v Las Vegas končí, by tak raději měli beztrestně vhodit zbytky marihuany do některého z dvaceti kontejnerů, které svým vzhledem připomínají tradiční zelené odpadkové koše. Držení marihuany na letištích je totiž zakázáno. 

Kontejnery jsou pevně uchyceny k zemi, zabezpečeny proti vybírání a pravidelně kontrolovány. Rozhodně proto nehrozí, že by tato místa lákala nenechavce, kteří se nezdráhají vybírat cigaretové špačky.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 5. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/co-se-stane-v-las-vegas-ve-specialnim-boxu-na-letisti-odted-muzete-nechat-i-nedopalek-jointa/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024