Vánoce v Americe: prezident Obama zahájil vánoční oslavy napříč Spojenými státy

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4041x

Národní vánoční strom se rozsvěcel v národním parku Ellipse u Bílého domu. Prezidentská ceremonie, která se odehrála ve čtvrtek 4. prosince, zahájila vánoční oslavy v USA.

1 zájezd na téma: Advent – USAZobrazit zájezdy

Prezidentská ceremonie, která se odehrála ve čtvrtek 4. prosince ve Washingtonu, zahájila oslavu vánočních svátků v celých Spojených státech amerických.

Národní vánoční strom se rozsvěcel v národním parku Ellipse, zvaném též Prezidentský park, který se nachází jižně od Bílého domu a kde se koná řada výročních akcí. Je to také jeden ze 401 národních parků, které Amerika má.

Rozsvěcení Národního vánočního stromu je slavnostní akce s bohatým programem pro veřejnost. Letos se odehrála za účasti hvězd jako je Tom Hanks, Rita Wilson nebo Steve Miller.

Příchod Vánoc už ale netrpělivě očekávají i uvnitř Bílého domu. Letos jej zdobí celkem 26 vánočních stromků a perníková chaloupka vážící přes 130 kg, kterou doplňuje kluziště a marcipánoví sobi.

Oficiální vánoční strom Bílého domu se se svými 5 a půl metry výšky tyčí v Modré místnosti. Jeho letošním tétmatem je pocta americkým vojákům a jejich rodinám, takže je ověšen ozdobami, které vytvořily děti žijící na amerických vojenských základnách všude po světě.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Adventní zájezdy do USA

Zažijte advent v Americe

Vyberte si jeden z našich zájezdů do USA na téma: Advent

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vanoce-v-americe/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024