Zálibu v bláznivých vánočních dekoracích můžete sdílet s pořadateli svérázného festivalu světel v New Yorku

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 12. 2019 • Přečteno 2054x

Dámy a pánové, přistupte blíž! V prosinci a lednu ovládne Randallův ostrov v New Yorku velkolepá světelná show. Dějí se tu věci, že nepřestanete žasnout.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Víte, že…

Randallův ostrov najdete nedaleko pobřeží Manhattanu mezi řekami East River a Harlem. Oficiálně je ostrov součástí čtvrti Manhattan. Dostat se sem můžete třeba po nové společné stezce pro cyklisty a chodce, jež spojuje ostrov s jižním Bronxem.  

Šli jsme se podívat na svátečně laděnou oslavu světel na Randallově ostrově v New Yorku. Těšili jsme se, jak si budeme užívat, ale nečekali jsme to. A pak se to stalo! Díky pořadatelům festivalu LuminoCity jsme se na chvíli stali součástí naprosté senzace na dohled od Manhattanu. Vánoční dinosauři, bájní jednorožci a přímo mistrovská hra světel a stínů… Je to jako dívat se na vánoční kouzlo. Zkrátka pastva pro oči.

V předvánočním čase se téměř všechna města ponoří do záře světel a světýlek. Žádná z těchto malých či větších světelných show však není tak nápaditá, vtipná a naprosto originální jako světelná a umělecká podívaná LuminoCity v New Yorku.  

Bláznivá událost umně balancuje na hranách snu, skutečnosti a divákovy pozornosti. Nechybí živá vystoupení, oslava národnostních kultur ani světelné instalace. Během festivalu mohou návštěvníci proniknout hned do tří různých světů a zažít divoké dobrodružství, snít sladký sen nebo se nechat unášet do říše zimní fantazie.

Zúčastní se prehistorického vánočního představení s animatronickými modely dinosaurů v odpovídající životní velikosti, projdou tunelem plným sladkých amerických donutů, ochutnají smaženou zmrzlinu, navštíví vánoční trh, vyrobí si vlastní lucernu…   

Pestrobarevná show byla inspirována zážitky z dětství zakladatele festivalu Xiaoyia Chena, který se rád ve svých vzpomínkách vracívá na lampionové festivaly, jichž se ještě jako malý kluk účastnil se svými rodiči v Číně. Než se však jeho vzpomínky a vize podařilo zhmotnit, trvalo to čtyřiceti umělcům dlouhé dva roky.

Podle deníku New York Post v tomto fantaskním zimním království sice nenajdete typický vánoční stromek, zato tu nechybí téměř čtyřmetrový ledový jednorožec nebo třeba devítimetrový, bělomodře světélkující hrad jako vytržený z bájné říše zimních kouzel.       

Kde a kdy?

20 Randalls Island Park, New York

Festival poběží až do 5. ledna 2020. Ceny vstupenek se pohybují od 19 do 88 dolarů (tj. cca od 438 do 2028 korun). Otevřeno je ve vybrané dny (13.–15. prosince; 20–31. prosince; 1–5. ledna), vždy od 16 do 23 hodin. Speciální tematické noci jsou naplánovány ještě na 21. a 28. prosince.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpna



URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zalibu-v-blaznivych-vanocnich-dekoracich-muzete-sdilet-s-poradateli-sverazneho-festivalu-svetel-v-new-yorku/



Doporučujeme z USA

Nejnovější z USA



Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024